Ավարտվել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանի գլխավորած պատվիրակության այցը Վիետնամ
Ավարտվել է նոյեմբերի 5-7-ը ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանի գլխավորած պատվիրակության այցը Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետություն, որը բարեկամական խմբի առաջին պաշտոնական այցն էր:
Այցի շրջանակում ՀՀ Աժ Հայաստան-Վիետնամ բարեկամական խումբը Վահե Էնֆիաջյանի գլխավորությամբ հանդիպել է Վիետնամի խորհրդարանի արտաքին հարցերի հանձնաժողովի նախագահի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջեւ ձեւավորված միջխորհրդարանական դիվանագիտության կարեւորությանն առնչվող մի շարք հարցեր, ինչպես նաեւ միջազգային կառույցներում երկկողմ եւ բազմակողմ համագործակցության առանցքային դրույթները:
Հայկական պատվիրակությունն ունեցել է մի շարք այլ աշխատանքային հանդիպումներ, այդ թվում՝ Վիետնամի խոշորագույն քաղաքային իշխանությունների հետ:
Կողմերը փաստել են, որ հանդիպումները եղել են արդյունավետ ու նպատակաուղղված` երկու բարեկամ ժողովուրդների խորհրդարանների միջեւ ձեւավորված կապերի առավել սերտացմանը:
Պատվիրակության ղեկավար Վահե Էնֆիաջյանը համոզմունք է հայտնել, որ առկա է համագործակցության մեծ ներուժ եւ հարկավոր է անել առավելագույնը՝ ընձեռված հնարավորություններն արդյունավետ կիրառելու համար:

Завершился визит во Вьетнам делегации во главе с вице-спикером НС В.Энфиаджяном
Завершился состоявшийся 5-7 ноября визит в Социалистическую Республику Вьетнам делегации,   возглавляемой вице-спикером НС В.Энфиаджяном, который был первой официальной поездкой парламентской группы дружбы.
В рамках визита группа дружбы Армения – Вьетнам во главе с В.Энфиаджяном встретилась с председателем Комиссии по внешним делам вьетнамского  парламента.
В ходе встречи обсужден ряд вопросов, касающихся межпарламентской дипломатии РА и СРВ, а также ключевых положений двустороннего и многостороннего сотрудничества в международных структурах.
Армянская делегация провела ряд других рабочих встреч, в том числе с крупнейшими городскими властями Вьетнама.
Стороны констатировали, что встречи были эффективными и направленными на еще большее укрепление сформировавшихся связей между парламентами двух дружественных народов.
Глава делегации В.Энфиаджян выразил уверенность, что уже налаженное сотрудничество содержит большой потенциал и следует предпринять максимальное для продуктивного использования имеющихся возможностей.