Ապրիլի 29-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահան Հովհաննիսյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ   2005թ.մայիսի 2-5-ը ԱԺ չորսօրյա նիստե րի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 11 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 60 հարց, միջազգային 6 պայմանագիր:
Ազգային ժողովի երրորդ  գումարման հինգերորդ նստաշրջանի եւ 2005թ. մայիսի 2-5-ը ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը կհաստատվեն մայիսի 2-ի ԱԺ նիստում:
Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը Թբիլիսիում հանդիպեց Վրաստանի պատրիարք Իլիա Երկրորդի հետ եւ նրան փոխանցեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի եղբայրական ողջույներն ու բարեմաղթանքները: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ մշակութային կապերին առնչվո...
Ապրիլի 29-ին տեղի ունեցան Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Շահգելդյանը, որոշվեց  դրական եզրակացությամբ ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակա...

29 апреля состоялось рабочее совещание в НС, которое вел Заместитель Председателя НС Ваан Ованнисян.
Во время совещания обсуждались проект решения о внесении дополнений в повестку дня пятой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 2-5 мая 2005 г. В раздел дополнений проекта повестки дня пятой сессии НС третьего созыва включено 11 вопросов. В проекте повестки дня предстоящей четырехдневки НС включено 60 вопросов, 6 международных договоров.
Проекты повесток дня пятой сессии НС третьего созыва и четырехдневных заседаний НС 2-5 мая 2005 г. будут утверждены на заседании НС 2 мая.
29 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян в Тбилиси встретился с Патриархом Грузии Илиа Вторым и передал ему братские приветы и благие пожелания Его Святейшества Католикоса Всех Армян Гарегина Второго. В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся культурных связей Армении и Грузии. Исходя из н...
На заседании постоянных комиссий Национального Собрания
29 апреля состоялись заседания постоянных комиссий Национального Собрания.На заседании Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, на котором председательствовал председатель Комиссии Мгер Шахгельдян, было решено включить с положительным заключением в проект пове...