Ապրիլի 29-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահան Հովհաննիսյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ   2005թ.մայիսի 2-5-ը ԱԺ չորսօրյա նիստե րի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 11 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 60 հարց, միջազգային 6 պայմանագիր:
Ազգային ժողովի երրորդ  գումարման հինգերորդ նստաշրջանի եւ 2005թ. մայիսի 2-5-ը ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը կհաստատվեն մայիսի 2-ի ԱԺ նիստում:
Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը Թբիլիսիում հանդիպեց Վրաստանի պատրիարք Իլիա Երկրորդի հետ եւ նրան փոխանցեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի եղբայրական ողջույներն ու բարեմաղթանքները: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ մշակութային կապերին առնչվո...
Ապրիլի 29-ին տեղի ունեցան Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Շահգելդյանը, որոշվեց  դրական եզրակացությամբ ԱԺ երրորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակա...

On April 29 the NA working deliberation was held, which presided over Vahan Hovhannisyan, the NA Vice Speaker.
The draft law on making addenda to the agenda of the fifth session of the NA of the third convocation and the draft agenda of May 2-5, 2005 NA four-day sittings were debated during the deliberation. 11 issues were included into the addenda section of the draft agenda of the fifth session of the NA of the third convocation. 60 issues and 6 international treaties were included into the draft agenda of the NA forthcoming four-day sittings.
The draft agenda of the fifth session of the NA of the third convocation and the draft agenda of May 2-5, 2005 NA four-day sittings will be approved at May 2 NA sitting.
On April 29 RA NA Speaker Artur Baghdasaryan met Ilya II, Patriarch of Georgia in Tbilisi and handed over the brotherly greetings and wishes of His Holiness Karekin II, Catholicos of all Armenians. During the meeting issues related to cultural ties between Armenia and Georgia were discussed. Based o...
At the NA Standing Committees' Sittings
On April 29 the sittings of NA Standing Committees were held.During the sitting of NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs, which presided Committee Chairman Mher Shahgeldyan, was decided with endorsement to include into the draft agenda of the fifth session of the t...