ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը փետրվարի 25-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին ու Միջազգային զարգացման վարչության մասնավոր սեկտորի գծով խորհրդատու Սելի Վուլհաուսին:
Հանձնաժողովի նախագահը, ողջունելով հյուրերին, բարձր է գնահատել երկու երկրների հարաբերությունների ներկա մակարդակը:
Դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը շնորհավորել է Հայաստանում անցկացված ազատ, արդար եւ թափանցիկ ընտրությունների կապակցությամբ, նշել, որ Միացյալ Թագավորությունը խորհրդարանական կառավարման մեծ փորձ ունի եւ պատրաստ է աջակցել Հայաստանին՝ օրինաստեղծ գործունեության եւ ժողովրդավարության ամրապնդման գործում:
Անդրադառնալով հայ-բրիտանական կապերի առավել խորացմանն ու զարգացմանը` Բաբկեն Թունյանը շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության պատրաստակամության համար:
Դեսպանը կարեւորել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դերակատարությունը, հետաքրքրվել փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրությունների աշխատանքներին վերաբերող խնդիրներով: Նա ընդգծել է, որ պետք է ավելի հստակեցնել ոլորտում վարվող քաղաքականությունը՝ ապահովելով համապատասխան բարենպաստ դաշտ:
Բաբկեն Թունյանը տեղեկացրել է, որ ստորագրվել է ՓՄՁ երկխոսության հարթակ ստեղծելու մասին համագործակցության հուշագիր, որի նպատակն է ապահովել կայուն երկխոսություն Ազգային ժողովի եւ փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության ոլորտի միջեւ, բացահայտել ՓՄՁ զարգացմանը խոչընդոտող օրենսդրական խնդիրները:

On February 25, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan met with Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to RA and Sally Woolhouse, Private Sector Adviser of the Department for International Development.
Welcoming the guests the Committee Chair highly assessed the current level of the two countries' relations.
Ambassador Judith Farnworth has congratulated the Committee Chair on the occasion of the free, fair and transparent elections held in Armenia, noting that the United Kingdom has a great experience of the parliament government and is ready to support Armenia in strengthening the law-making activity and democracy.
Touching upon the further deepening and development of the Armenian-British relations Babken Tunyan thanked the Ambassador for the readiness of cooperation.
The Ambassador highlighted the role of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs, was interested in the problems concerning the works of the Small and Medium Enterprises (SMEs). She underlined that the policy being pursued in the sphere should be more specified, providing relevant favourable field.
Babken Tunyan has informed that a Memorandum of Understanding on Creating a platform of dialogue for the SMEs, and its goal is to provide a stable dialogue between the National Assembly and the sphere of the SMEs, disclose the legislative problems impeding the development of the SMEs.
Ambassador Judith Farnworth assessed the initiative of the Committee, proposing to take part in the discussions.