Ազգային ժողովի չորսօրյա նիստերի երրորդ օրը` ապրիլի 13-ի նիստին, ներկայացել եւ գրանցվել էին 29 պատգամավոր: ԱԺ կանոնակարգով սահմանված կարգով նախատեսված երեք ժամվա ընթացքում գրանցվածների թիվը հասավ 37-ի` անհրաժեշտ 66-ի փոխարեն:
ԱԺ նախագահի տեղակալ Տիգրան Թորոսյանը հայտարարեց քվորումի բացակայության եւ նիստը չկայանալու մասին:
13.04.2005
Կվերագործարկվի աբխազական երկաթուղին, անխափան կաշխատի Կովկաս- Փոթի լաստային փոխանցուղին
Ապրիլի 13-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը Պետական Դումայում հանդիպեց Պետական Դումայի ԱՊՀ գործերի եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի անդամների հետ:Հանդիպման ընթացքում երկու խորհրդարանների պատգամավորները համակողմանիորեն անդրադարձան հայ-ռուսական միջպետական ու միջխորհրդարանական խնդիրներին, միջազգ...

13 апреля, в третий день четырехдневных заседаний НС явились и зарегистрировались 29 депутатов. По установленному Регламентом НС порядку в течение трех часов число зарегистрированных достигло 37, вместо необходимых 66.
Заместитель Председателя НС Тигран Торосян объявил об отсутствии кворума и о том, что заседание не состоится.
13.04.2005
Будет возобновлена эксплуатация абхазской железной дороги, бесперебойно заработает паромная переправа Кавказ-Поти
13 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян встретился в Государственной Думе с членами Комитета по делам СНГ и связям с соотечественниками ГД.В ходе встречи депутаты двух парламентов всесторонне рассмотрели армяно-русские межгосударственные и межпарламентские вопросы, сотрудничество в международн...