Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՀԲԸՄ ղեկավարներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 11-ին ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանին եւ ՀԲԸՄ Հայաստանի նախագահ Վազգեն Յագուբյանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը բարձր է գնահատել ՀԲԸՄ գործունեությունը ազգապահպանման, պետականաշինության ու Հայաստանի կարողությունների հզորացմանն աջակցելու հարցում:
Արա Բաբլոյանը նշել է, որ երկարամյա գործունեության ընթացքում կազմակերպությունը, հավատարիմ մնալով իր սկզբունքներին, կարեւոր ներդրում է ունեցել հայանպաստ ծրագրերում, մեր երկրի տարբեր ոլորտների զարգացմանը:
Ազգային ժողովի նախագահը, անդրադառնալով Հայաստանի ներքաղաքական գործընթացներին, նշել է. «Պետք է ամեն ինչ արվի երկրի անվտանգության ապահովման, տնտեսության զարգացման, ժողովրդի բարեկեցության համար, որպեսզի հայն ապրի ու արարի սեփական հայրենիքում»:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Պերճ Սեդրակյանը նշել է, որ ՀԲԸՄ-ն պատրաստակամ է շարունակել աջակցությունը Հայաստանին:
ՀԲԸՄ նախագահը կարեւորել է սփյուռքահայության ներդրումը մեր երկրի տնտեսության զարգացման հարցում:
Հանդիպմանն անդրադարձել են հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդմանը, հայապահպանությանն ուղղված ծրագրերի իրականացմանը:

А.Баблоян принял руководство AGBU
11 июня Председатель НС А.Баблоян принял председателя Всеармянского благотворительного союза (AGBU) П.Седракяна и председателя AGBU Армении В.Ягубяна.
Глава парламента высоко оценил деятельность   AGBU в сохранении армянства, в содействии государственному строительству и росту потенциала Армении.
А.Баблоян отметил, что за долгую деятельность организация, верная своим принципам, внесла важный вклад в программы развития Армении в различных сферах.
Председатель НС, обратившись к внутриполитическим процессам в РА, отметил: “Должно быть сделано все возможное для обеспечения безопасности страны, развития экономики, благополучия народа, чтобы армянин жил и созидал на собственной родине”.
Поблагодарив за прием, П.Седракян отметил, что AGBU готов и впредь поддерживать Армению.
Председатель AGBU подчеркнул важность вклада армянской диаспоры в развитие экономики Армении.
На встрече рассмотрены также вопросы укрепления связей родина-диаспора, реализации национально-патриотических программ.