ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով:
ՀՀ Ազգային ժողովում մարտի 14-ին աշխատանքն է ավարտել ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերի կոմիտեի համատեղ նիստը՝ Արմեն Աշոտյանի եւ Կոնստանտին Կոսաչովի համանախագահությամբ, որի արդյունքում կողմերը՝ հանձինս նիստի համանախագահների...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 15-ին հրավիրած նիստում քննարկել է ընտրական, դատական, քրեական դատավարության ոլորտներին առնչվող մի շարք օրենքների նախագծեր եւ օրենսդրական փաթեթներ: «ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը մարտի 15-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ ՀՀ Գերագույն խորհրդի նախկին պատգամավոր Մարզպետունի Մարգարյանին պարգեւատրել է ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալով: Շնորհավորելով Մարզպետունի Մարգարյանին պարգեւատրման կապակցությամբ` ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել նրա գործունեությունը պետական տար...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը մարտի 15-ին այցելել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի մասնաշենքում՝ Երեւանի առաջին քաղաքային հիվանդանոցում տեղակայված, վերջերս կառուցված Հայրենիքի պաշտպանի ժամանակակից վերականգնողական կենտրոն: Արա Բաբլոյանը ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ շրջ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար, մարտի 16-19-ն աշխատանքային այցով կլինի Սանկտ Պետերբուրգում՝ դիտարկելու ՌԴ նախագահական ընտրությունները: Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ Սանկտ Պետերբ...

On March 14, in the RA National Assembly the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and the RF FA Council of Federation Committee on International Affairs co-chaired by Armen Ashotyan and Konstantin Kosachev ended its work, as a result of which, the parties signed a joint...
At March 15 sitting, the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights debated a number of draft laws and legislative packages concerning the electoral, judicial and criminal procedure spheres.The RA First Deputy Minister of Justice Artur Hovhannisyan presented i...
On March 15, the RA NA President Ara Babloyan awarded the former deputy of the RA Supreme Council Marzpetuni Margaryan the RA NA President's Memorial Medal on his 70th birth anniversary.Congratulating Marzpetuni Margaryan on the occasion of his awarding, the RA NA President highly assessed his activ...
Ara Babloyan Visits Homeland Defender\'s Rehabilitation Centre
On March 15, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan visited the Modern Homeland Defender's Rehabilitation Centre built recently in Yerevan First City Hospital, in Heratsi N 1 Hospital Complex Subsidiary Building.Ara Babloyan accompanied with Yerevan State Medical University (YSMU) Ch...
On March 16-19, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov as Head of CSTO PA Observation Mission will be on a working visit in Saint Petersburg to observe the RF Presidential elections.During the visit meetings with the CSTO PA Secretary-in-charge Pyotr Ryabukhin and the Chairman of the Legislativ...