ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով:
ՀՀ Ազգային ժողովում մարտի 14-ին աշխատանքն է ավարտել ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերի կոմիտեի համատեղ նիստը՝ Արմեն Աշոտյանի եւ Կոնստանտին Կոսաչովի համանախագահությամբ, որի արդյունքում կողմերը՝ հանձինս նիստի համանախագահների...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 15-ին հրավիրած նիստում քննարկել է ընտրական, դատական, քրեական դատավարության ոլորտներին առնչվող մի շարք օրենքների նախագծեր եւ օրենսդրական փաթեթներ: «ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը մարտի 15-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ ՀՀ Գերագույն խորհրդի նախկին պատգամավոր Մարզպետունի Մարգարյանին պարգեւատրել է ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալով: Շնորհավորելով Մարզպետունի Մարգարյանին պարգեւատրման կապակցությամբ` ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել նրա գործունեությունը պետական տար...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը մարտի 15-ին այցելել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի մասնաշենքում՝ Երեւանի առաջին քաղաքային հիվանդանոցում տեղակայված, վերջերս կառուցված Հայրենիքի պաշտպանի ժամանակակից վերականգնողական կենտրոն: Արա Բաբլոյանը ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ շրջ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար, մարտի 16-19-ն աշխատանքային այցով կլինի Սանկտ Պետերբուրգում՝ դիտարկելու ՌԴ նախագահական ընտրությունները: Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ Սանկտ Պետերբ...

14 марта в НС завершило работу  совместное заседание Постоянной комиссии по внешним связям НС РА и Комитета СФ ФС РФ по международным делам под сопредседательством А.Ашотяна и К.Косачева, в итоге которого стороны подписали Совместное заявление, подтверждающее развитие и укрепление дружбы и сотр...
15 марта состоялось заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека, на котором обсуждался ряд проектов законов и законодательных пакетов, касающихся избирательной, судебной, уголовно-процессуальной сфер.Дебатировались в различных чтениях проекты о внесени...
15 марта Председатель НС А.Баблоян наградил в связи с 70-летием бывшего депутата Верховного Совета РА Марзпетуни Маргаряна Памятной медалью Председателя НС РА.Поздравляя с награждением, спикер НС высоко оценил деятельность  М.Маргаряна в годы работы в различных государственных структурах, подче...
15 марта Председатель НС А.Баблоян посетил недавно построенный современный Реабилитационный центр Защитника Отечества, размещенный в филиале больничного комплекса  N1 “Гераци” -  Ереванской первой городской больнице.А.Баблоян в сопровождении ректора ЕГМУ А.Мурадяна ознакомился с центром, п...
16-19 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов как глава наблюдательной миссии  ПА ОДКБ будет находиться с рабочим визитом в Санкт-Петербурге для мониторинга президентских выборов РФ.  В ходе визита намечаются встречи с ответственным секретарем ПА ОДКБ П.Рябухиным и председателем Законодател...