Կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2023 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը քննարկվել եւ ի գիտություն է ընդունվել ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը, ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը եւ Էկոնոմիկա...
ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն կանոնակարգման եւ վերահսկողության գործառույթների հետ մեկտեղ ներկայումս մատուցում է մի շարք ծառայություններ, որոնց համար չեն գանձվում պետական տուրք կամ վճար: Ուսումնասիրելով միջազգային փորձը` կոմիտեն պարզել է, որ աշխարհի մի շարք երկրներում համանման ծառայությունները մա...

Доклад о ходе и итогах исполнения  в 2023 г. программы Правительства (2021-2026 гг.) обсужден и принят к сведению на заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам.По повестке заседания аргументированно и обстоятельно выступили министр территориального управления и инфраструктур РА ...
“Комитет гражданской авиации РА наряду с регулирующими и контрольными функциями в настоящее время предоставляет ряд услуг, за которые не взимаются государственная пошлина или сбор. Изучая международный опыт, комитет выяснил, что в ряде стран мира аналогичные услуги предоставляются платно”, - отметил...