Կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2023 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը քննարկվել եւ ի գիտություն է ընդունվել ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը, ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը եւ Էկոնոմիկա...
ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն կանոնակարգման եւ վերահսկողության գործառույթների հետ մեկտեղ ներկայումս մատուցում է մի շարք ծառայություններ, որոնց համար չեն գանձվում պետական տուրք կամ վճար: Ուսումնասիրելով միջազգային փորձը` կոմիտեն պարզել է, որ աշխարհի մի շարք երկրներում համանման ծառայությունները մա...

The report on the implementation process and results of the Government programme (2021-2026) for 2023 was debated and taken as a note at the sitting of the NA Standing Committee on Economic Affairs.The RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan, the Chairman of the RA...
Along with regulatory and control functions, the RA Civil Aviation Committee is currently providing a number of services for which no state duty or fee is charged. Studying the international experience, the Committee found out that similar services are provided on a paid basis in several countries o...