«Շանթ- 2018» զորավարժության շրջանակում պատերազմ հայտարարելու մասին որոշում է ընդունվել
«Շանթ-2018» զորավարժություն»: Սեպտեմբերի 12-ին «Շանթ-2018» հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովն ընդունել է պատերազմ հայտարարելու մասին որոշում:«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի սեպտեմբերի 12-ի «Պատերազմ հայտարար...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը սեպտեմբերի 12-ին հանդիպել է ՀԱՊԿ ԽՎ-ի պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հոկտեմբերի 29-30-ին Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հ...
Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղարին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 12-ին ընդունել է ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինին: Զրուցակիցները կարեւորել են ՀԱՊԿ անդամ երկրների խորհրդարանների միջեւ համագործակցության ամրապնդումը, անդրադարձել կառույցում հայկական պատվիրակության գործունեությանը: Կողմերը քննարկել են հո...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 12 -ին ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինայի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը: Արա Բաբլոյ...
Միքայել Մելքումյանն Ինդոնեզիայում մասնակցել է Կայուն զարգացման խնդիրներին նվիրված խորհրդարանական համաժողովին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանն Ինդոնեզիայում սեպտեմբերի 12-ին մասնակցել է Կայուն զարգացման խնդիրներին նվիրված 2-րդ համաշխարհային խորհրդարանական համաժողովին: Միքայել Մելքումյանը ծավալուն ելույթ է ունեցել «Արդյունավետ էներգետիկայի զարգացման միջազգային հիմնախնդիրները» թեմայով: Համաժողովին մ...
ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի գլխավորած պատվիրակությունը ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակութան ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 12-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հա...
Սեպտեմբերի 12-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են «ՀՀ կառավարության եւ Տաջիկստանի Հանրապետության կառավարության միջեւ կրթության որակավորումների, գիտական աստիճանների ու գիտական կոչումների փոխճանաչման եւ համադրելիության մասին» համաձայնագիր...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմում շարունակվում են «Շանթ-2018» զորավարժությունները
«Շանթ-2018» զորավարժություն»: Սեպտեմբերի 12-ին «Շանթ-2018» զորավարժության շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը տեղեկացրել է, որ նախորդ օրը՝ սեպտեմբերի 11-ին, զորավարժության անցկացման շրջանակո...

12 сентября руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС А.Сагателян встретился с ответственным секретарем ПА ОДКБ П.Рябухиным.В ходе встречи обсуждены вопросы, касающиеся намеченного в Ереване 29-30 октября Совета ПА ОДКБ и пленарного заседания Ассамблеи.   Приветствуя гостя в НС, А.Саг...
Э.Шармазанов принял ответственного секретаря ПА ОДКБ
12 сентября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял ответственного секретаря ПА ОДКБ П.Рябухина.Собеседники обсудили укрепление сотрудничества между парламентами стран-членов ОДКБ, обратились к деятельности делегации Армении в структуре.Стороны обсудили повесточные вопросы, касающиеся предстоящего в...
12 сентября Председатель НС А.Баблоян принял делегацию группы дружбы Франция – Армения Сената Французской Республики, возглавляемую председателем Жильбером-Люком Двина. На встрече присутствовал также председатель  парламентской группы дружбы Армения – Франция А.Рустамян.А.Баблоян, приветствуя в...
М.Мелкумян на парламентском форуме по проблемам стабильного развития в Индонезии
12 сентября вице-спикер НС М.Мелкумян принял участие во втором Всемирном парламентском форуме по проблемам стабильного развития в Индонезии. Он выступил с докладом на тему “Международные проблемы развития энергоэффективности”.В форуме участвовали парламентские делегации более 100 государств....
12 сентября делегация, возглавляемая Председателем ПА ОБСЕ Г.Церетели, посетила мемориал в Цицернакаберде в сопровождении главы делегации НС РА в ПА ОБСЕ Э.Нагдалян.Гости возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему безвинных жертв Геноцида армян, и почтили молчанием память Св.Мучеников.  ...
12 сентября НС продолжило работу очередных заседаний. Депутаты голосованием ратифицировали соглашение между правительствами РА и Таджикистана о взаимном признании и сопоставимости аттестатов об образовании, научных степеней и званий.   Затем парламентарии обсудили вопрос выдвижения на вака...