ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2012 թվականի սեպտեմբերի 5-ին ժամը 12.00-ին կգումարվի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Արգենտինայի արտգործնախարարին
Սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  Արգենտինայի արտաքին գործերի նախարար Հեկտոր Մարկոս Թիմերմանին: Ողջունելով նախարարին` պարոն Աբրահամյանը նշեց, որ  նրա այցը Հայաստան  նոր լիցք կհաղորդի   երկու եկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերություններ...

Спикер Национального Собрания Армении О.Абраамян подписал распоряжение, согласно которому  в соответствии с 70-й статьей Конституции РА, по инициативе депутатов НС РА 5 сентября 2012 г. в 12.00 часов будет созвана внеочередная сессия НС РА по повестке дня инициатора.В повестке внеочередной сесс...
Председатель НС О.Абраамян принял министра иностранных дел Аргентины
4 сентября Председатель НС О.Абраамян принял министра иностранных дел Аргентины Гектора Маркоса Тимермана.Приветствуя гостя, спикер парламента отметил, что его визит в Армению придаст новый импульс развитию и укреплению существующих между двумя странами дружественных отношений. По словам Председател...