ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2012 թվականի սեպտեմբերի 5-ին ժամը 12.00-ին կգումարվի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Արգենտինայի արտգործնախարարին
Սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  Արգենտինայի արտաքին գործերի նախարար Հեկտոր Մարկոս Թիմերմանին: Ողջունելով նախարարին` պարոն Աբրահամյանը նշեց, որ  նրա այցը Հայաստան  նոր լիցք կհաղորդի   երկու եկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերություններ...

The RA National Assembly President Hovik Abrahamyan signed a decision, according to which, under the Article 70 of the RA Constitution, on the National Assembly deputies' initiative an extraordinary session of the National Assembly of the Republic of Armenia will be held on September 5 at 12:00...
RA National Assembly President Hovik Abrahamyan Receives Foreign Minister of Argentina
On September 4 the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan received the Foreign Minister of Argentina Héctor Marcos Timerman. Welcoming the Minister Mr Abrahamyan noted that his visit to Armenia would give a new impetus to the development and reinforcement of the existing friendly relations ...