ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 6-ին խորհրդարան են այցելել Երեւանի մշակույթի պետական քոլեջի ուսանողներն ու տնօրենը: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանում, ապա հետեւել ԱԺ նիստերի աշխատանքներին:
Ուսանողների հետ բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Բոստանջյանը: Բաց դասին ուսանողներին ողջունել է նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Երիտասարդներն իրենց հարցադրումներում անդրադարձել են կրթական ոլորտին, հայոց բանակին, մասնավորապես «Ես եմ» ծրագրին, ինչպես նաեւ արտագաղթին վերաբերող հարցերի: Բարձրացված բոլոր հարցադրումներին հանձնաժողովի նախագահը տվել է սպառիչ պատասխաններ:
Հանդիպման ավարտին Վարդան Բոստանջյանը ուսանողներին կոչ է արել հարստացնել գիտելիքների պաշարը, քանի որ երկրի ցանկացած հաջողություն պայմանավորված է երիտասարդներով:

6 февраля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили директор и студенты Ереванского государственного колледжа культуры. Гости ознакомились со зданием, проследили за работой заседаний НС.
Открытый урок провел председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта В.Бостанджян. Гостей приветствовала также депутат НС Р.Мурадян. Студенты в своих вопросах обратились к сфере образования, армянской армии, в частности к программе “Это я”, а также к миграции.   Все поднятые вопросы удостоились исчерпывающих ответов председателя комиссии.
В завершение встречи В.Бостанджян призвал студентов обогащаться знаниями, так как любой успех страны обусловлен молодежью.