ՀՀ Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 13-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված որոշ օրինագծեր: Քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ:
Նախագիծը խորհրդարանի քննարկմանն է ներկայացրել ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչատրյանը:
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արամ Սարգսյանը նշել է, որ օրինագիծը խրախուսում է արտահանումը, եւ ապահովում շրջանառու միջոցների վերադարձը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ չորս օրինագծի քվեարկություն տեղի կունենա դեկտեմբերի 14-ի նիստում, որպեսզի առաջինից երկրորդ ընթերցումն ընկած ժամանակահատվածում պատգամավորները ներկայացնեն իրենց առաջարկությունները:

On December 13, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting and by voting passed some bills debated on the previous day. The draft law on Amending the Tax Code of the Republic of Armenia was debated.
The RA Deputy Minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan presented the draft law for debate of the parliament.
The member of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Aram Sargsyan has noted that the bill encourages the export and provides the return of the circulating means.
The RA NA Speaker Ara Babloyan noted that the voting of four bills would be held at December 14 sitting, and the deputies would present their recommendations during the period from the first to the second reading.