Օգոստոսի 31-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի հրավերով ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հետ:
Էդվարդ Նալբանդյանը պատգամավորներին ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի՝ եռանախագահող երկրների հետ միասին գործադրվող ջանքերը:
Հանդիպման ընթացքում ծավալվել է  մտքերի փոխանակություն՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունների եւ առաջնահերթությունների շուրջ։
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նման ձեւաչափում քննարկումներ ունենալ՝  հաշվի առնելով Հայաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները:

On August 31, at the invitation of the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan the RA Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian had a meeting with the RA NA Standing Committee on Foreign Relations.
Edward Nalbandian presented to the MPs the efforts being made together with the three-chairing countries in the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh problem.
In the course of the meeting exchange of thoughts took place on the main directions and priorities of Armenia's foreign policy.
At the end of the meeting an agreement was reached to have discussions in such format, taking into consideration the foreign political priorities of Armenia.