Փետրվարի 8-ին ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի պետական հումանիտար-տեխնիկական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել են քառօրյա նիստերի աշխատանքին, ապա մասնակցել «Բաց դասի», որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Հանդիպումն անցել է հիմնականում հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Ուսանողներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել ԱԺ նախագահին, որոնց նա սիրով պատասխանել է:
Հարցերը հիմնականում վերաբերել են առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին, խորհրդարանական կառավարման մոդելի առավելություններին, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը, ՀՀ արտաքին պարտքի մարման հեռանկարին:

8 февраля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели Ереванского государственного гуманитарно-технического колледжа.  Ознакомившись со зданием НС и проследив за работой четырехдневных заседаний, гости приняли участие в “открытом уроке”, который провел Председатель НС Г.Саакян.
Встреча прошла в форме вопросов-ответов. Студенты обратились с интересующими их вопросами к спикеру парламента, который любезно ответил на них.
Вопросы в основном касались предстоящих парламентских выборов, преимуществ парламентской системы правления, мирного урегулирования Нагорно-Карабахской проблемы, перспектив погашения внешнего долга РА.
По завершении “открытого урока” гости парламента сфотографировались в зале заседаний с Председателем НС.