ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունն ու Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը Երիտասարդության համաշխարհային եւ Ուսանողության միջազգային տոների միջոցառումների շրջանակում նոյեմբերի 16-ին Հայ-ռուսական սլավոնական համալսարանում կազմակերպել էին մինի ֆուտբոլի մրցապայքար՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորների եւ ուսանողական կառույցների ներկայացուցիչների հավաքականների միջեւ։
ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ միջոցառման հիմնական նպատակն է նմանօրինակ մարզական միջոցառումներով երիտասարդության շրջանում բարձրացնել հետաքրքրությունը սպորտի նկատմամբ, նպաստել առողջ ապրելակերպի զարգացմանը։
ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության նախագահ Կարեն Ավագյանը կարեւորել է խորհրդարան-երիտասարդական կազմակերպություններ համագործակցությունը եւ սպորտի զարգացումը։
Նշենք, որ խորհրդարանի հավաքականի կազմում խաղադաշտ են դուրս եկել ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը, ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը, Կարեն Ավագյանը, Արմեն Բաբայանը, ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ Արմեն Նասլյանը, Սարգիս Քեֆիլյանն ու Էդուարդ Բադոյանը։

On November 16, within the framework of the events of the World Youth and International Students Days the RPA Youth Organization and Youth Foundation of Armenia organized a mini football match between the teams of the RA NA deputies and representatives of students’ structures in the Armenian-Russian Slavonic University.
The NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov has noted that the main goal of the event is to raise the interest towards sport among the youth with similar sport events and promote the development of healthy way of living.
The NA deputy, the Chairman of the RPA Youth Organization Karen Avagyan highlighted the parliament-youth organizations' cooperation and the development of sport.
Let us note that the national team of the parliament included the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the NA Chief of Staff-Secretary General Hrayr Tovmasyan, the NA deputies Samvel Farmanyan, Karen Avagyan, Armen Babayan, and the Chancellor of Yerevan State Medical University Armen Muradyan, the NA Staff representatives Armen Naslyan, Sargis Kefilyan and Eduard Badoyan.
The match ended with the victory of the Parliament team.
On July 8, the delegation of the Standing Committee on Foreign Affairs of the House of Representatives of the Netherlands, accompanied by the deputy of the RA NA Civil Contract Faction Maria Karapetyan and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Netherlands...