ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունն ու Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը Երիտասարդության համաշխարհային եւ Ուսանողության միջազգային տոների միջոցառումների շրջանակում նոյեմբերի 16-ին Հայ-ռուսական սլավոնական համալսարանում կազմակերպել էին մինի ֆուտբոլի մրցապայքար՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորների եւ ուսանողական կառույցների ներկայացուցիչների հավաքականների միջեւ։
ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ միջոցառման հիմնական նպատակն է նմանօրինակ մարզական միջոցառումներով երիտասարդության շրջանում բարձրացնել հետաքրքրությունը սպորտի նկատմամբ, նպաստել առողջ ապրելակերպի զարգացմանը։
ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության նախագահ Կարեն Ավագյանը կարեւորել է խորհրդարան-երիտասարդական կազմակերպություններ համագործակցությունը եւ սպորտի զարգացումը։
Նշենք, որ խորհրդարանի հավաքականի կազմում խաղադաշտ են դուրս եկել ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը, ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը, Կարեն Ավագյանը, Արմեն Բաբայանը, ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ Արմեն Նասլյանը, Սարգիս Քեֆիլյանն ու Էդուարդ Բադոյանը։

16 ноября Молодежное крыло РПА и Молодежный фонд Армении в рамках мероприятий к Всемирному дню молодежи и Международному дню студентов организовали в РАУ мини-футбольную встречу между сборными депутатов НС и представителей студенческих структур.
Вице-спикер НС Э.Шармазанов отметил, что основная цель встречи – повысить такими спортивными мероприятиями интерес молодежи к спорту, содействовать развитию здорового образа жизни.
Депутат НС, председатель Молодежного крыла РПА К.Авагян подчеркнул важность сотрудничества парламент – молодежные организации и развития спорта.
В составе парламентской сборной выступили вице-спикер НС Э.Шармазанов, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Г.Товмасян, ректор ЕГМУ А.Мурадян, депутаты К.Авагян, А.Бабаян, С.Фарманян и др.