ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է արտահերթ նիստի աշխատանքը` քվեարկությամբ ընդունելով նաեւ «ՀՀ ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենսդրական փաթեթը
Հոկտեմբերի 20-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, վավերացնելով 2015 թվականի դեկտեմբերի 2-ին Մոսկվայում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության` «Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում դեղամիջոցների շրջանառության միասնական սկզբունքների եւ կանոնների մասին» 2014 թվականի դեկտեմբերի 23-ի համաձայնագրին միանալու մասին» արձանագրությունը:
Պատգամավորները 103 կողմ, 4 դեմ եւ 4 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունել են «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենսդրական փաթեթը:

RA National Assembly Ends Work of the Extraordinary Sitting by Voting Also Passing on Amending Electoral Code of Republic Armenia and Enclosed Legislative Package
On October 20, the parliament continued the work of the extraordinary sitting and by voting passed the legislative initiatives debated on the previous day, ratifying the Protocol on Joining the Agreement of December 23, 2014 on Uniform Principles and Rules Governing Market Circulation of the Medical Devices (goods and medical devices of medical importance) within the Eurasian Economic Union.
The deputies with 103 for, 4 against and 4 abstained correlation in the second reading and completely passed the bill on Amending the Electoral Code of the Republic of Armenia and the enclosed legislative package.