Հունիսի 14-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Հայաստանում UNICEF-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայի եւ UNICEF-ի կրթական ծրագրերի ղեկավար Ալվարդ Պողոսյանի հետ:
Հանդիպման նպատակն էր ՀՀ կրթության զարգացման 2015-2025 թթ. պետական ծրագրի համատեքստում պարզել կրթության զարգացման առաջնահերթություններն ու ուղղությունները եւ այդ հարցում UNICEF-ի դերակատարումը:
Ռուզաննա Մուրադյանը բարձր է գնահատել UNICEF-ի՝ կրթական բարեփոխումների իրականացման գործում Հայաստանին ցուցաբերած աջակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են համընդհանուր ներառական կրթության համակարգի խնդիրներին: Տիկին Մուրադյանն ընդգծել է, որ ներառական կրթությունը մեր երկրում արդյունավետ իրականացնելու հարցում UNICEF-ը մշտապես գործնական նախաձեռնություններով է հանդես գալիս:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել կատարված աշխատանքների, ինչպես նաեւ շարունակական ծրագրերի վերաբերյալ, անդրադարձել առաջիկա համագործակցության հեռանկարներին:

On June 14, the RA NA deputy Ruzanna Muradyan met with UNICEF Representative in Armenia Tanja Radocaj and UNICEF Education Officer Alvard Poghosyan.
The goal of the meeting was to find out the development priorities and directions of the education in the context of the State Program of the RA Education Program for 2015-2025 and the role of UNICEF in that matter.
Ruzanna Muradyan highly assessed the support of UNICEF in the implementation of its educational reforms shown to Armenia.
In the course of the meeting the sides touched upon the problems of the general inclusive educational system. Mrs Muradyan has underlined that UNICEF always makes practical initiatives in the effective implementation of the inclusive education in our country.
During the meeting the interlocutors exchanged thoughts about the works done, as well as the continuous programs and referred to the perspectives of the upcoming cooperation.