Հունիսի 14-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Հայաստանում UNICEF-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայի եւ UNICEF-ի կրթական ծրագրերի ղեկավար Ալվարդ Պողոսյանի հետ:
Հանդիպման նպատակն էր ՀՀ կրթության զարգացման 2015-2025 թթ. պետական ծրագրի համատեքստում պարզել կրթության զարգացման առաջնահերթություններն ու ուղղությունները եւ այդ հարցում UNICEF-ի դերակատարումը:
Ռուզաննա Մուրադյանը բարձր է գնահատել UNICEF-ի՝ կրթական բարեփոխումների իրականացման գործում Հայաստանին ցուցաբերած աջակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են համընդհանուր ներառական կրթության համակարգի խնդիրներին: Տիկին Մուրադյանն ընդգծել է, որ ներառական կրթությունը մեր երկրում արդյունավետ իրականացնելու հարցում UNICEF-ը մշտապես գործնական նախաձեռնություններով է հանդես գալիս:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել կատարված աշխատանքների, ինչպես նաեւ շարունակական ծրագրերի վերաբերյալ, անդրադարձել առաջիկա համագործակցության հեռանկարներին:

14 июня депутат НС Р.Мурадян встретилась с представителем   UNICEF в Армении Таней Радочей и руководителем образовательных программ UNICEF Алвард Петросян.
Цель встречи – выяснить приоритеты и направления развития образования в контексте государственной программы развития образования РА в 2015-2025 гг. и роль  UNICEF в данном вопросе.
Р.Мурадян высоко оценила содействие UNICEF в реализации образовательных реформ в Армении.
В ходе встречи стороны обратились к всеобщим проблемам системы инклюзивного образования. Г-жа Мурадян подчеркнула, что для эффективного осуществления в Армении инклюзивного образования UNICEF всегда выступает с дельными инициативами.
На встрече собеседники обменялись мнениями по проделанной работе, о необходимости продолжения намеченных программ, обратились к перспективам дальнейшего сотрудничества.