Նշենք, որ նիստի ընթացքում քննարկվելու են Հարավային Կովկասում ռազմաքաղաքական իրավիճակին, հայ-ռուսական ռազմական, ռազմատեխնիկական, ռազմարդյունաբերական ոլորտներին եւ միջազգային ահաբեկչության, ծայրահեղականության եւ այլատյացության հակազդմանը վերաբերող հարցեր:
Նույն օրը` ժամը 17:30-ին, ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճին կից սրահում նախատեսվում է հայտարարություն լրատվամիջոցների համար:
Ապրիլի 16-ին` ժամը 09:30-ին, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ ԴԽ պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեի անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:

Состоится совместное заседание Постоянной комиссии НС РА по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и Комитета СФ ФС РФ по обороне и безопасности
В ходе заседания будут обсуждены вопросы, касающиеся геополитической ситуации на Южном Кавказе, армяно-российских военной, военно-технической, военно-промышленной сфер и противодействия международному терроризму, экстремизму и ксенофобии.
В тот же день, в 17:30 часов, в фойе   Позолоченного зала НС намечается заявление для прессы.
16 апреля, в 09:30 часов, члены Постоянной комиссии НС РА по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и Комитета СФ ФС РФ по обороне и безопасности посетят мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.