Պաշտոնական այցով Հայաստան այցելած Սերբիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Մայա Գոյկովիչի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ փետրվարի 8-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել 1915 թվականի Մեծ եղեռնի հուշահամալիրին, ծաղիկներ խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, խոնարհումով եւ լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը:
Սերբ խորհրդարանականները եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Ցեղասպանության մասին պատմող նյութերին եւ լուսանկարներին: Սերբիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Մայա Գոյկովիչը գրառում է կատարել հուշամատյանում:

On February 8, the Delegation headed by the Speaker of the National Assembly of the Republic of Serbia Maja Gojkovic that was in Armenia on an official visit to Armenia , accompanied with the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov went to Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex.
The members of the Delegation laid a wreath at the 1915 Armenian Genocide Memorial Complex, put flowers at the fire eternalizing the memory of the innocent victims and paid tribute in silence to the memory of the holy martyrs.
The Serbian MPs also had been to the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the materials and photos telling about the Genocide. The Speaker of the Serbian Parliament Maja Goykovic left a note in the Memory Book.