Գալուստ Սահակյանը պարգեւատրել է տիկնիկային թատրոնի աշխատակիցներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Երեւանի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնի 80-ամյակի կապակցությամբ պարգեւատրել է թատրոնի մի խումբ աշխատակիցների:
Լուսինե Խաչատրյանը, Սամսոն Մովսեսյանը, Աղասի Մելքոնյանը եւ Կարեն Խաչատրյանը պարգեւատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրերով, իսկ Իննա Հախնազարյանը, Լիանա Նիկողոսյանը եւ Լիանա Արեստակյանը՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհակալագրերով:
Գալուստ Սահակյանը, շնորհավորելով պարգեւատրվածներին, նշել է, որ թատրոնն է ազգի մշակութային զարգացածության գրավականը, իսկ տիկնիկային թատրոնը մեր մանուկների, մեր արժեհամակարգի ձեւավորման դպրոցն է: Ըստ ԱԺ նախագահի՝ տիկնիկային թատրոնում են Հովհաննես Թումանյանի, Դերենիկ Դեմիրճյանի, Ղազարոս Աղայանի եւ այլոց հավերժական ստեղծագործություններն անմահանում՝ հասանելի դառնալով մանուկներին:
Տիկնիկային թատրոնի տնօրեն Ռուբեն Բաբայանը շնորհակալություն է հայտնել թատրոնի աշխատակազմի անունից եւ Գալուստ Սահակյանին նվիրել Հովհաննես Թումանյանի անունը կրող թատրոնի խորհրդանիշը՝ Անհաղթ աքլորի արձանիկը:

Galust Sahakyan Awards the Staff Members of the Puppet Theatre
On November 20 on the occasion of the 80th anniversary of Yerevan Hovhannes Tumanyan State Puppet Theatre the RA NA President Galust Sahakyan awarded a group of staff members.
Lusine Khachatryan, Samson Movsesyan, Aghasi Melkonyan and Karen Khachatryan were awarded the RA National Assembly Diplomas, and Inna Hakhnazaryan, Liana Nikoghosyan and Liana Arestakyan – the Letters of Appreciation of the RA National Assembly President.
Congratulating those awarded, Galust Sahakyan has noted that the theatre is the pledge of the nation’s cultural development, and the Puppet Theatre is the school of formation of our children and value of systems. According to the NA President, the eternal works by Hovhannes Tumanyan, Derenik Demirchyan, Ghazaros Aghayan and others become immortal in the Puppet Theatre, becoming reachable for the children.
The Director of the Puppet Theatre Ruben Babayan thanked Galust Sahakyan in the name of the Staff of the Theatre and presented him the statuette of the Invincible Rooster, the symbol of the Theatre bearing Hovhannes Tumanyan’s name.