Գալուստ Սահակյանը պարգեւատրել է տիկնիկային թատրոնի աշխատակիցներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Երեւանի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնի 80-ամյակի կապակցությամբ պարգեւատրել է թատրոնի մի խումբ աշխատակիցների:
Լուսինե Խաչատրյանը, Սամսոն Մովսեսյանը, Աղասի Մելքոնյանը եւ Կարեն Խաչատրյանը պարգեւատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրերով, իսկ Իննա Հախնազարյանը, Լիանա Նիկողոսյանը եւ Լիանա Արեստակյանը՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհակալագրերով:
Գալուստ Սահակյանը, շնորհավորելով պարգեւատրվածներին, նշել է, որ թատրոնն է ազգի մշակութային զարգացածության գրավականը, իսկ տիկնիկային թատրոնը մեր մանուկների, մեր արժեհամակարգի ձեւավորման դպրոցն է: Ըստ ԱԺ նախագահի՝ տիկնիկային թատրոնում են Հովհաննես Թումանյանի, Դերենիկ Դեմիրճյանի, Ղազարոս Աղայանի եւ այլոց հավերժական ստեղծագործություններն անմահանում՝ հասանելի դառնալով մանուկներին:
Տիկնիկային թատրոնի տնօրեն Ռուբեն Բաբայանը շնորհակալություն է հայտնել թատրոնի աշխատակազմի անունից եւ Գալուստ Սահակյանին նվիրել Հովհաննես Թումանյանի անունը կրող թատրոնի խորհրդանիշը՝ Անհաղթ աքլորի արձանիկը:

Г.Саакян наградил работников Кукольного театра
20 ноября Председатель НС Г.Саакян в связи с 80-летием Ереванского Кукольного театра им. Ов.Туманяна наградил группу работников почетными грамотами НС РА и благодарственными грамотами Председателя НС РА.
Поздравляя награжденных, Г.Саакян отметил, что театр – залог культурного развития народа, а кукольный театр – школа формирования наших малышей, нашей системы ценностей. По словам спикера НС,   в кукольном театре обретают вечность произведения Ов.Туманяна, Д.Демирчяна, Г.Агаяна и других писателей,  становясь доступными детям.
Директор Кукольного театра Р.Бабаян поблагодарил от имени коллектива Г.Саакяна и в свою очередь подарил спикеру парламента символ носящего имя Ов.Туманяна театра – статуэтку Непобедимого Петушка.