ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցություն է հայտնել Լիբանանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Նաբիհ Բըրրիին՝ Բեյրութում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ:
Խոր վշտով տեղեկացա Բեյրութում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության մասին, որը բազմաթիվ մարդկանց մահվան եւ հարյուրից ավելի վիրավորների պատճառ դարձավ:
Խստորեն դատապարտելով բարբարոսական ահաբեկչական գործողությունները՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու եղբայրական զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների հարազատներին եւ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Председатель НС РА выразил соболезнование Председателю НС Ливанской Республики Набиху Берри
Председатель НС РА Г.Саакян выразил соболезнование Председателю НС Ливанской Республики Набиху Берри в связи с жестоким террористическим актом в Бейруте.
с глубокой скорбью узнал о произошедшем в Бейруте жестоком террористическом акте, повлекшем многочисленные жертвы и сотни раненых.
Решительно осуждая варварские террористические акты , от имени НС РА и себя лично выражаю глубокое соболезнование и братскую поддержку Вам, родным погибших и дружественному народу Ливана, желая стойкости, а раненым – скорейшего выздоровления”.