Հոկտեմբերի 30-ին ԱՊՀ մասնակից երկրների Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի կարգադրությամբ «Խորհրդարանական համագործակցության համար» մեդալով պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արտակ Դավթյանն ու Խոսրով Հարությունյանը, «ԱՊՀ ՄԽՎ 20 տարի» հոբելյանական մեդալով՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ալեքսան Պետրոսյանն ու Արաիկ Հովհաննիսյանը: Պատվավոր նշանով պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանն ու «Գոլոս Արմենիա» թերթի գլխավոր խմբագիր Ֆլորա Նախշքարյանը՝ մամուլի ու տեղեկատվության զարգացման գործում մատուցած ծառայությունների համար, պատվավոր կրծքանշանով՝ «Հայաստան» մարզական հկ նախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը՝ ֆիզիկակական կուլտուրայի, սպորտի եւ տուրիզմի զարգացման գործում մատուցած ծառայությունների համար:
Պարգեւները հանձնել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը եւ շնորհավորելով պարգեւատրվածներին՝ բարձր է գնահատել նրանց գործունեությունը միջազգային խորհրդարանական հարթակներում:

On October 30 by the order of the Chairperson of the Inter-Parliamentary Assembly of the CIS Member Nations Valentina Matvienko the RA NA deputies Artak Davtyan and Khosrov Harutyunyan were awarded “For Parliamentary Cooperation” medal, and the RA NA deputies Aleksan Petrosyan and Araik Hovhannisyan were awarded “IPA CIS - 20 Years” jubilee medal. The RA NA deputy Hayk Babukhanyan and the Editor-in-Chief of Golos Armenii (Voice of Armenia) newspaper Flora Nakhshkaryan were awarded a Badge of Honour for rendering services in the development of press and information, and the Chairman of H ayastan (Armenia) Sport NGO the Merit Button Badge for rendering services in the development of physical training, sport and tourism.
The RA NA Speaker Galust Sahakyan handed over the awards, and congratulating the awarded, highly assessed their activities in the international parliamentary platforms.