Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել ՀՀ սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության կայացման գործում մեծ ներդրում ունեցած կազմակերպություններին, հայաստանյան ակադեմիական կառույցներին, քաղաքական գործիչներին եւ մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիչներին:
Միջոցառումը մեկնարկել է քաղաքացիական ծառայողների երդման արարողությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը վկայականներ է հանձնել նորաթուխ քաղաքացիական ծառայողներին:
Շնորհավորելով նախարարության հիմնադրման տարեդարձի առթիվ եւ դիմելով ներկաներին՝ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՀ սփյուռքի նախարարության հայրենանվեր գործունեությունը: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարն ընդգծել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության կատարած ազգանվեր աշխատանքը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակում:

Galust Sahakyan Attends the Event Dedicated to the 7th Anniversary of the Establishment of the RA Ministry of Diaspora
On October 2 the RA National Assembly Speaker Galust Sahakyan attended the solemn event dedicated to the 7th anniversary of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia.
Welcoming the guests, the RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan thanked the organizations greatly contributed to the establishment of the Ministry, the Armenian academic structures, the politicians and the representatives of the cultural sphere.
The event began with oath taking ceremony of the civil servants. The RA NA Speaker Galust Sahakyan handed certificates to the newly-fledged civil servants.
Congratulating the attendees on the anniversary of the establishment of the Ministry and addressing them, the NA Speaker highly assessed the activities for the benefit of the RA Ministry of Diaspora. The Head of the legislative body has underlined the work done for the nation by the RA Ministry of Diaspora within the framework of the events dedicated to the Armenian Genocide Centennial.