Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել ՀՀ սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության կայացման գործում մեծ ներդրում ունեցած կազմակերպություններին, հայաստանյան ակադեմիական կառույցներին, քաղաքական գործիչներին եւ մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիչներին:
Միջոցառումը մեկնարկել է քաղաքացիական ծառայողների երդման արարողությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը վկայականներ է հանձնել նորաթուխ քաղաքացիական ծառայողներին:
Շնորհավորելով նախարարության հիմնադրման տարեդարձի առթիվ եւ դիմելով ներկաներին՝ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՀ սփյուռքի նախարարության հայրենանվեր գործունեությունը: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարն ընդգծել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության կատարած ազգանվեր աշխատանքը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակում:

Г.Саакян присутствовал на мероприятии к 7-летию создания Министерства диаспоры РА
2 октября Председатель НС Г.Саакян присутствовал на торжественном мероприятии к 7-летию создания Министерства диаспоры РА.
Приветствуя гостей, министр диаспоры Гр.Акопян поблагодарила организации, академические структуры, политических деятелей и представителей сферы культуры Армении,   внесших большой вклад в дело создания министерства.
Мероприятие стартовало с клятвоприношения новых гражданских служащих, которым    Председатель НС Г.Саакян вручил соответствующие удостоверения.
Поздравляя с годовщиной создания Министерства диаспоры РА и обращаясь к присутствующим, спикер парламента высоко оценил патриотическую деятельность этого важного государственного ведомства. Глава законодательной власти особо выделил проделанную министерством работу в рамках 100-й годовщины Геноцида армян.