Հունիսի 12-ին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանին:
Ողջունելով հրուրին՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան ԼՂՀ ԱԺ նախագահ վերընտրվելու կապակցությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահը կարեւորել է ԼՂՀ-ում ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան անցկացված խորհրդարանական ընտրությունները, ինչը բարձր է գնահատվել նաեւ դիտորդական առաքելություն իրականացնող միջազգային կազմակերպությունների կողմից: Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը մշտապես ՀՀ խորհրդարանի ուշադրության կենտրոնում է: Խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է Հայաստանի Հանրապետության եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ հարաբերությունների առավել ընդլայնումն ու խորացումը:
ԼՂՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանին ջերմ ընդունելության ու արդյունավետ համագործակցության համար: Աշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել երկու խորհրդարանների մշտական հանձնաժողովների միջեւ ձեւավորված սերտ համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում համաձայնություն է ձեռք բերվել ՀՀ խորհրդարանի եւ ԼՂՀ խորհրդարանի միջեւ կնքված համաձայնագրի զարգացման շուրջ:

On June 12 the RA NA President Galust Sahakyan received the NKR NA President Ashot Ghulyan.
Welcoming the guest, Galust Sahakyan congratulated him on being re-elected NKR NA President. The RA NA President highlighted the parliamentary elections conducted in line with democratic standards in the NKR, which has been highly appreciated by the international observer organizations. Galust Sahakyan has mentioned that the peaceful settlement of the NK conflict is always at the National Assembly’s centre of attention. The Head of the Parliament spotlighted the further deepening and expansion of relations between the National Assemblies of the Republic of Armenia and the Republic of Nagorno Karabakh.
The NKR NA President thanked the NA President Galust Sahakyan for the warm reception and effective cooperation. Ashot Ghulyan highly appreciated the close cooperation between the Standing Committees of the two Parliaments.
In the course of the meeting it was agreed to advance the agreement between the RA and the NKR parliaments.