ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 19-ին հյուրընկալել է Գեղարքունիքի մարզի Կարմիրգյուղ  համայնքի համար 1 միջնակարգ դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հանդիպումից առաջ նրանք շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել ԱԺ նիստերի դահլիճում եւ հետեւել պատգամավորների աշխատանքին:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրերին, ներկայացրել է օրենսդիր իշխանության գործունեությունը, ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատակարգն ու օրենսդրական նախաձեռնությունների մշակման եւ որոշումների կայացման ընթացակարգերը: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարն անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների կարգախոսին, տարբեր երկրների հետ դիվանագիտական հարաբերություններին:

19 мая Председатель НС Г.Саакян в рамках программы “Открытые двери” в НС   принял учащихся и учителей средней школы N 1 общины Кармир-гюх Гехаркуникской области. До встречи они ознакомились с зданием  парламента, побывали в зале заседаний, где следили за работой депутатов.
Спикер НС, приветствуя гостей, представил деятельность законодательной власти, порядок работы постоянных комиссий НС, процедуры разработки и вынесения решений по законодательным инициативам. Глава парламента обратился к девизу мероприятий к 100-й годовщине Геноцида армян, дипломатическим отношениям с различными странами.