Մայիսի 15-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 18-21-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 8 հարց, 1 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 138 հարց, 36 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 18-21-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա Ազգային ժողովի մայիսի 18-ի նիստում:

15 мая  состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян.
Oбсуждались проекты решений повесток дня седьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 18-21 мая. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС пятого созыва включено 8 вопросов, 1 международный договор. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 138 вопросов, 36 международных договоров.
Голосование по проектам повесток дня седьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний 18-21 мая состоится на заседании парламента 18 мая.