ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 30-ին հյուրընկալել է Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան եւ Դալարիկ համայնքների միջնակարգ դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Մինչ այդ հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, ինչպես նաեւ հետեւել պատգամավորների աշխատանքին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Հերմինե Նաղդալյանը ներկայացրել է հանրապետության օրենսդիր մարմնի աշխատանքը եւ երկրի ներքաղաքական իրավիճակը: ԱԺ փոխնախագահն անդրադարձել է նաեւ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին, ինչպես նաեւ հայ-թուրքական եւ հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին:
Դպրոցականները, ավանդույթի համաձայն, Հերմինե Նաղդալյանին հարցեր ուղղելու հնարավորություն են ունեցել: Նրանք մասնավորապես հետաքրքրվել են սահմանում տիրող իրավիճակով ու զոհերով, կրթական ծրագրերով ու վարձավճարներով: Արմավիրի դպրոցականներին մտահոգել է նաեւ Հայաստանում աղանդավորական խմբերի գործունեությունը:
Հանդիպման ավարտին աշակերտներն ու ուսուցիչներն ԱԺ նիստերի դահլիճում լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի հետ:

30 апреля в рамках программы “Открытые двери” вице-спикер НС Э.Нагдалян приняла учащихся и учителей средних школ общин Мясникян и Даралик Армавирской области. До этого гости ознакомились с зданием парламента, следили за работой депутатов.
Приветствуя гостей, Э.Нагдалян представила им работу законодательного органа и внутриполитическое положение страны. Она обратилась также к мероприятиям к 100-й годовщине Геноцида армян, к армяно-турецким и армяно-азербайджанским отношениям.
Согласно традиции, школьники задали вице-спикеру множество вопросов, которые касались, в частности, ситуации на границах страны, образовательных программ и платы за обучение. Армавирских учащихся беспокоила также деятельность сект в Армении.
В завершение встречи школьники и педагоги в парламентском зале заседаний сфотографировались с вице-спикером НС Э.Нагдалян.