Ապրիլի 16-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր «Քաղաքական երկխոսություն. Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի տնօրեն Ջանան Աթիլգանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ լրագրող, Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գնահատող Սիլվիա Շթոբեռը:
Հիմադրամի տնօրեն Ջանան Աթիլգանը ներկայացրել է հիմնադրամի ծրագրերը եւ դրանցում առաջարկել խորհրդարանականների մասնակցությունը եւ աջակցությունը:
Սիլվիա Շթոբեռը՝ որպես լրագրող, հետաքրքրվել է տարածաշրջանային իրավիճակով, Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններով, ինչպես նաեւ Եվրասիական տնտեսական միությունում Հայաստանի մասնակցությունից եւ դերակատարությունից եւ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներից ու դրանց արձագանքներից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաեւ Գերմանիայի եւ Հայաստանի միջեւ խորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

On April 16 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan received Canan Atilgan, Head of the Konrad Adenauer Stiftung (KAS) Regional Programme: Political Dialogue: Southern Caucasus. Silvia Schtober, journalist, evaluator of Konrad Adenauer Foundation also attended the meeting.
Canan Atilgan, Head of the Foundation presented the programmes of the foundation and proposed the MPs’ participation and support in them.
Silvia Schtober, as a journalist, was interested in the regional situation, Armenia-European Union relations, as well as Armenia’s participation and role in the Eurasian Economic Union and the events dedicated to the Armenian Genocide Centennial and their responses.
In the course of the meeting the sides also discussed issues concerning the parliamentary cooperation between Germany and Armenia.