Ապրիլի 16-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր «Քաղաքական երկխոսություն. Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի տնօրեն Ջանան Աթիլգանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ լրագրող, Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գնահատող Սիլվիա Շթոբեռը:
Հիմադրամի տնօրեն Ջանան Աթիլգանը ներկայացրել է հիմնադրամի ծրագրերը եւ դրանցում առաջարկել խորհրդարանականների մասնակցությունը եւ աջակցությունը:
Սիլվիա Շթոբեռը՝ որպես լրագրող, հետաքրքրվել է տարածաշրջանային իրավիճակով, Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններով, ինչպես նաեւ Եվրասիական տնտեսական միությունում Հայաստանի մասնակցությունից եւ դերակատարությունից եւ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներից ու դրանց արձագանքներից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաեւ Գերմանիայի եւ Հայաստանի միջեւ խորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

16 апреля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с директором региональной программы Фонда Конрада Аденауэра “Политический диалог: Южный Кавказ” Джанан Атилга. На встрече присутствовала также журналист, оценщик фонда   Сильвия Штобер.
Дж.Атилга представила программы фонда, предложила парламентариям принять в них участие и оказать содействие.
Г-жу Штобер, как журналиста, интересовали ситуация в регионе, отношения Армения – Евросоюз, участие и роль Армении в ЕАЭС, мероприятия к 100-й годовщине Геноцида армян и реакция на них.
В ходе встречи стороны обсудили также вопросы, касающиеся парламентского сотрудничества Германии и Армении.