Ապրիլի 7-ին Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը գիտության, կրթության ոլորտում ունեցած ավանդի եւ գիտամանկավարժական գործունեության համար պարգեւատրել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի մի խումբ դասախոսների:
ՀՊՄՀ ռոմանական լեզուների ամբիոնի վարիչ Դոնարա Ղազարյանը, օտար լեզուների դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի վարիչ Անահիտ Լալաբեգյանը, լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչության պետ Դիանա Մարկոսյանը, օտար լեզուների ֆակուլտետի ուսումնական գծով դեկանի տեղակալ Ազգանուշ Ասատրյանը, սկզբնական կրթության ֆակուլտետի դեկան Հեղինե Խաչատրյանը եւ կենսաբանության, քիմիայի եւ աշխարհագրության ֆակուլտետի դեկան Սվետլանա Հովակիմյանը պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատվոգրերով:
Ազգային ժողովի նախագահը, շնորհավորելով կանանց Մայրության եւ գեղեցկության օրվա առթիվ, մաղթել է նրանց երջանկություն, հաջողություններ անձնական կյանքում եւ աշխատանքային գործունեության մեջ:

On April 7 the President of the National Assembly Galust Sahakyan awarded a group of lecturers of Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University (ASPU) for their contribution to the sphere of science and education and scientific-pedagogical activity.
The Head of the ASPU Romanic Languages Chair Donara Ghazaryan, Head of the Chair of Foreign Languages Teaching Methodology Anahit Lalabegyan, the Head of the Media and Public Relations Department Diana Markosyan, Deputy Dean on Education of the Faculty of Foreign Languages Azganush Asatryan, the Dean of the Faculty of Preschool Education Heghine Khachatryan and the Dean of the Faculty of Biology, Chemistry and Geography Svetlana Hovakimyan were awarded the RA NA diplomas.
Congratulating the women on the occasion of Maternity and Beauty Day, the President of the National Assembly wished them happiness, successes in the personal life and work.