Ապրիլի 7-ին Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը գիտության, կրթության ոլորտում ունեցած ավանդի եւ գիտամանկավարժական գործունեության համար պարգեւատրել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի մի խումբ դասախոսների:
ՀՊՄՀ ռոմանական լեզուների ամբիոնի վարիչ Դոնարա Ղազարյանը, օտար լեզուների դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի վարիչ Անահիտ Լալաբեգյանը, լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչության պետ Դիանա Մարկոսյանը, օտար լեզուների ֆակուլտետի ուսումնական գծով դեկանի տեղակալ Ազգանուշ Ասատրյանը, սկզբնական կրթության ֆակուլտետի դեկան Հեղինե Խաչատրյանը եւ կենսաբանության, քիմիայի եւ աշխարհագրության ֆակուլտետի դեկան Սվետլանա Հովակիմյանը պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատվոգրերով:
Ազգային ժողովի նախագահը, շնորհավորելով կանանց Մայրության եւ գեղեցկության օրվա առթիվ, մաղթել է նրանց երջանկություն, հաջողություններ անձնական կյանքում եւ աշխատանքային գործունեության մեջ:

7 апреля Председатель НС Г.Саакян за вклад в науку, образование и научно-педагогическую деятельность наградил группу преподавателей Армянского государственного педагогического университета им.Х.Абовяна.
Заведующая кафедрой романских языков Д.Казарян, заведующая кафедрой методики преподавания иностранных языков А.Лалабегян, начальник Управления информации и по связям с общественностью Д.Маркосян,   заместитель декана по учебной части факультета иностранных языков А.Асатрян, декан факультета начального образования Э.Хачатрян и декан факультета биологии, химии и географии С.Овакимян награждены Почетными грамотами НС РА.
Председатель НС, поздравляя женщин с Днем материнства и красоты, пожелал им счастья, успехов в личной жизни и трудовой деятельности.