«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 25-ին Ազգային ժողով էին այցելել Առաջնորդության դպրոցի ուսանողները, ովքեր ներկա են եղել խորհրդարանի նիստերի դահլիճում ընթացող քառօրյա նիստին: Բաց դասը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
Ուսանողների խնդրանքով Ազգային ժողովի փոխնախագահն անդրադարձել է խորհրդարանի աշխատանքին, պետության արտաքին եւ ներքին քաղաքական զարգացումներին:
Պատասխանելով ուսանողների հնչեցրած հարցերին՝ տիկին Նաղդալյանը խոսել է երկրում իրականացվող բարեփոխումների, նոր սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակության կարեւորության, քաղաքացիական հասարակության կայացման մասին:
Հերմինե Նաղդալյանը կարեւորել է յուրաքանչյուր քաղաքացու մասնակցությունը պետության կայացման գործում՝ ընդգծելով գիտելիքի, մարդկային որակների, կամային հատկանիշների մեծ դերը քաղաքացու, առաջնորդի եւ պետական ու հասարակական գործչի ձեւավորման հարցում:
Ազգային ժողովի փոխնախագահը ցանկություն է հայտնել հետագայում շարունակելու շփումը եւ քննարկումները Առաջնորդության դպրոցի ուսանողների հետ:

25 февраля в рамках программы “Открытый урок” НС посетили студенты Школы лидеров, которые присутствовали в зале заседаний парламента на четырехдневном заседании. Открытый урок провела вице-спикер НС Э.Нагдалян.
По просьбе студентов вице-спикер НС обратилась к работе парламента, к внешне-   и внутриполитическим развитиям государства.
Отвечая на поднятые студентами вопросы, г-жа Нагдалян говорила о проводимых в стране реформах, важности военно-патриотического воспитания нового поколения, становлении гражданского общества.
Э.Нагдалян подчеркнула важность участия каждого гражданина в становлении государства, особо выделив огромную роль знаний, человеческих и волевых качеств в формировании гражданина, лидера и общественно-государственного деятеля.