ՀՀ ԱԺ նախագահը հյուրընկալել է Աշոցքի դպրոցի աշակերտներին
ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 20-ին հյուրընկալել է Աշոցք համայնքի միջնակարգ դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցիչներին:
ԱԺ նախագահն աշակերտներին ներկայացրել է Ազգային ժողովի աշխատանքները եւ նշել, որ կայացած պետություն ունենալու համար անհրաժեշտ է ունենալ գործուն օրենսդիր մարմին:
Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպման ժամանակ նշել է, որ թեեւ Հայաստանի սահմանամերձ համայնքներում շարունակում են հնչել կրակոցներ, այնուամենայնիվ, այդ համայնքներում բնակչությունը շարունակում է աշխատել ու սովորել, ցուցաբերել կրթական բարձր արդյունքներ:
Գալուստ Սահակյանը նշել է նաեւ, որ պետության կարեւոր խնդիրներից է` գալիք սերունդներին ժառանգություն թողնել խաղաղ երկիր, որի գրավականներից է նաեւ ուսումնատենչ ու գրագետ երիտասարդությունը:
ԱԺ նախագահը պատասխանել է դպրոցականների բարձրացրած բազմաբնույթ հարցերին:
Հյուրերը շնորհակալություն են հայտնել ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանին` երկրի կարեւորագույն կառույցներից մեկում իրենց հետաքրքրող հարցերը բարձաձայնելու հնարավորության համար:

Председатель НС принял учащихся Ашоцской школы
20 октября Председатель НС Г.Саакян в рамках программы “Открытые двери” принял учащихся и учителей средней школы общины Ашоцк.
Спикер представил школьникам работу Национального Собрания, отметив, что стабильному государству необходим действенный законодательный орган.
Глава парламента заметил, что хотя в приграничных общинах Армении продолжают звучать выстрелы, тем не менее их население продолжает трудиться и учиться, показывать высокие результаты в работе и учебе.
Г.Саакян также отметил, что одна из важных задач государства – оставить в наследство грядущим поколениям мирную страну, залогом чего будет и пытливая, грамотная молодежь.
Председатель НС Г.Саакян ответил на многочисленные вопросы школьников.
Гости поблагодарили Председателя НС за предоставленную возможность поднять волнующие их вопросы в одном из высших структур страны.