ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է «Հայոց Արծիվներ» հասարակական կազմակերպությանը
Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է «Հայոց Արծիվներ» հասարակական կազմակերպության անդամներին: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, նշել է. «Դուք այսօր պատվով կատարում եք ձեր առջեւ դրված խնդիրը՝ նպաստելով երիտասարդության շրջանում ռազմահայրենասիրական ոգու դաստիարակմանը եւ գաղափարների տարածմանը: Ռազմահայրենասիրական դաստիարակությունն ամենօրյա աշխատանք է պահանջում, եւ յուրաքանչյուր ոլորտ, սկսած դպրոցից, իր դերակատարումը պետք է ունենա: Ժամանակները փաստում են, որ դուք մշտապես հավատարիմ եք ձեր որդեգրած առաքելությանը: Ես հպարտ եմ, որ օգոստոսին՝ սահմանային գոտում տիրող լարվածության ժամանակ, «արծիվներն» իրենց տեղում էին եւ թշնամուն չհանդուրժող կեցվածքով զգաստ կանգնած էին»:
Ավարտելով խոսքը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ուրախությամբ փաստել է, որ «Հայոց Արծիվներ» հասարակական կազմակերպությունն այսօր ուրույն դերակատարում ունի բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդման գործում:
«Հայոց Արծիվներ» հասարակական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ Խաչիկ Ասրյանը խորհրդարանի ղեկավարին մանրամասնությամբ ներկայացրել է չորսուկես տարիների աշխատանքը եւ խոսել Հայաստանի սահմաններում տեղակայված գրասենյակների ու մասնաճյուղերի գործունեության վերաբերյալ:

On September 24 the RA NA President Galust Sahakyan received Armenian Eagles NGO members. The Head of the legislative body, welcoming the guests in the parliament, has noted: “You fulfill your task with honour, today, promoting the upbringing and spreading of ideas of the military-patriotic spirit among the youth. The military-patriotic upbringing requires everyday work, and every sphere, beginning from school, should have its role. Time shows that you are always adhered to your adopted mission. I am proud that in August during the tense period in the border zone the eagles were in their places, and were standing at attention with the posture of not tolerating the enemy.”
Ending his speech, the RA NA President Galust Sahakyan documented with joy that Armenian Eagles NGO, at the present, has a unique role in the reinforcement of army-society connection.
The Founding Chairman of Armenian Eagles NGO Khachik Asryan thoroughly presented to the Head of the parliament the four-and-a-half-year work and talked about the activities of the offices and branches deployed at the borders of Armenia.