Սեպտեմբերի 19-ին Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը եւ խմբի անդամները հանդիպեցին Լեհաստան-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Լուկաշ Աբգարովիչի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կարեւորվեց միջխորհրդարանական կապերի ընդլայնումը եւ փոխադարձ այցեր կազմակերպելու անհրաժեշտությունը՝ որպես բարեկամական հարաբերությունները ամրապնդելու եւ փոխշահավետ համագործակցությունը զարգացնելու կարեւոր նախապայման: Կողմերը համոզմունք հայտնեցին, որ պետք է պահպանել եւ խորացնել երկու երկրների խորհրդարանների բարեկամական խմբերի միջեւ շփումների տեմպերը:
Բարեկամական խմբի անդամները բարձր գնահատեցին պարոն Աբգարովիչի այցելությունը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ կարեւորելով նման այցերի միջոցով Արցախը ճանաչելու եւ Լեհաստանում օբյեկտիվ տեղեկություններ ներկայացնելու հանգամանքը:

On September 19 the Head of the Armenia-Poland Friendship Group Hovhannes Sahakyan and the members of the group met with the Head of the Poland-Armenia Friendship Group Lukasz Abgarowicz.
In the course of the meeting the expansion of inter-parliamentary relations and the necessity of organizing mutual visits as an important precondition for strengthening mutual visits and developing mutually beneficial cooperation were highlighted. The sides expressed conviction that we should maintain and intensify the tempo of contacts between the parliamentary friendship groups of the two countries.
The members of the Friendship Group highly assessed Mr Abgarowicz’s visit to the Nagorno Karabakh Republic, emphasizing the recognition of Artsakh and presentaion of objective information in Poland through such visits.