Սեպտեմբերի 19-ին Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը եւ խմբի անդամները հանդիպեցին Լեհաստան-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Լուկաշ Աբգարովիչի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կարեւորվեց միջխորհրդարանական կապերի ընդլայնումը եւ փոխադարձ այցեր կազմակերպելու անհրաժեշտությունը՝ որպես բարեկամական հարաբերությունները ամրապնդելու եւ փոխշահավետ համագործակցությունը զարգացնելու կարեւոր նախապայման: Կողմերը համոզմունք հայտնեցին, որ պետք է պահպանել եւ խորացնել երկու երկրների խորհրդարանների բարեկամական խմբերի միջեւ շփումների տեմպերը:
Բարեկամական խմբի անդամները բարձր գնահատեցին պարոն Աբգարովիչի այցելությունը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ կարեւորելով նման այցերի միջոցով Արցախը ճանաչելու եւ Լեհաստանում օբյեկտիվ տեղեկություններ ներկայացնելու հանգամանքը:

19 сентября руководитель группы дружбы Армения – Польша О.Саакян и члены группы встретились с   руководителем группы дружбы Польша – Армения Л.Абгаровичем.
В ходе встречи была подчеркнута необходимость расширения межпарламентских связей и организации взаимных визитов – как важное предусловие упрочения дружественных отношений и развития взаимовыгодного сотрудничества. Стороны выразили уверенность, что следует сохранить и углубить темпы общения между группами дружбы парламентов двух стран.
Члены группы дружбы высоко оценили визит г-на Абгаровича в НКР, подчеркнув возможность подобными поездками сделать Арцах более узнаваемым и воспринимаемым в Польше – благодаря предоставляемой объективной информации.