Հուլիսի 4-ին ԱԺ պատգամավոր Վահան Բաբայանի նախաձեռնությամբ եւ ԱՄՆ ՄԶԳ ՀՀ Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի օժանդակությամբ կայացավ հանդիպում առողջապահական, սոցիալական, երեխաների իրավունքների պաշտպանության, հաշմանդամների հիմնահարցերով զբաղվող մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
Վահան Բաբայանը նշեց, որ հանդիպման նպատակն է լսել տարբեր ոլորտներում առկա խնդիրները եւ օրենսդրական լուծում պահանջող հիմնահարցերի մասին բարձրաձայնել խորհրդարանում: Նա կարեւորեց խորհրդարան-քաղաքացիական հասարակություն կապը եւ հավաստիացրեց, որ նման հանդիպումները շարունակական են լինելու:
Հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները անդրադարձան սոցիալական ծառայությունների մատուցման ոլորտում իշխանության ապակենտրոնացմանը, մանկատների շրջանավարտների հետագա ճակատագրին, խնամակալության ու որդեգրության հիմնահարցերին, հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար հարմարավետ եւ մատչելի պայմանների ստեղծմանը, նրանց իրավունքների պաշտպանությանը, ՀԿ-ների ֆինանսավորմանը, բարձրացրին հանրության տարբեր շերտերին վերաբերող խնդիրներ  եւ առաջարկներ ներկայացրին:

On July 4 at the initiative of the NA deputy Vahan Babayan and by the assistance of the USAID Support to the RA National Assembly Program a meeting was held with the representatives of a number of NGOs on health, social issues, protection of children’s rights and problems of people with disabilities.
Vahan Babayan has noted that the goal of the meeting is to listen to the problems existing in different spheres and voice the problems requiring legislative solution. He highlighted the parliament-civil society ties and assured that such meetings are going to be continuous.
The representatives of the NGOs touched upon the decentralization of power in the sphere of social services, orphanage graduates’ further destiny, problems of their custody and adoption, creation of convenient and accessible conditions for persons with disabilities, protection of their rights, financing of NGOs, and raised problems concerning various layers of the society and submitted proposals.