Հունիսի 19-ին Պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի աշխատանքների ավարտից հետո տեղի ունեցավ վեհաժողովի նախագահի, վեց հանձնաժողովների համանախագահների նիստը:
Վեհաժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի առաջարկությամբ մշակվեց վեհաժողովի հետագա աշխատանքների ընթացակարգը:
Համաձայնություն ձեռքբերվեց մեկ ամսում մշակել նախագահության եւ հանձնաժողովների աշխատանքների կանոնադրությունը, հանձնաժողովների աշխատանքային պլանների համադրումով մշակել համաժողովի աշխատանքային ծրագիրը, ճշտել երկկողմ իրավապայմանագրային հարաբերությունները, համագործակցել խորհրդարանական այլ  վեհաժողովների հետ, վեհաժողովի փոխնախագահների վրա դնել աշխարհագրական համագործակցության պատասխանատվությունը: Նշվեց, որ վեհաժողովը բաց կառույց է բոլոր այն երկրների համար, որտեղ նոր կստեղծվեն Հայաստանի Ազգային ժողովի հետ պատգամավորական բարեկամության խմբեր կամ կընտրվեն հայազգի պատգամավորներ:
Պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի հաջորդ նիստը կգումարվի 2006 թվականին, նախագահության նիստ տեղի կունենա տարին նվազագույնը մեկ անգամ, անհրաժեշտության դեպքում` նաեւ ավելի:
Վեհաժողովի հանձնաժողովների համանախագահները իրենց երկրների խորհրդարաններին ու պատգամավորական բարեկամության խմբերին, հայ համայնքին կներկայացնեն վեհաժողովի աշխատանքները ու ընդունած որոշումները: Պայմանավորվածություն  ձեռքբերվեց մշտական տեղեկատվական փոխանակության մասին:

On June 19, after the end of the activities of the Armenian Parliamentary Friendship Assembly, the sitting of the Chairman of the Assembly and the co-chairmen of the six committees was held.
By the proposal of Artur Baghdasaryan, the Chairman of the Assembly, the procedure of further activities of the Assembly was elaborated.
An agreement was reached to elaborate in a month the statute of the committees’ activities and presidium, to develop the working programme by comparing the working programmes of the committees, to specify bilateral legal treaty relations, to cooperate with other Parliamentary Assemblies, to put the geographical cooperation responsibility on the deputy chairmen of the Assembly. It was noted that the Assembly is an open structure for all those countries, where new Parliamentary Friendship groups with the RA NA would be set up or deputies of Armenian origin will be elected .
The next Armenian Parliamentary Friendship Assembly will be held in 2006, presidency sitting will be held, at least, once a year, even more if it is necessary.
The Co-Chairmen of the committees of the Assembly would submit the activities of the Assembly and adopted resolutions to the parliaments of their countries and parliamentary friendship groups and Armenian community. An agreement was reached on exchange of permanent information.