Մայիսի 6-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ հանձնաժողովի անդամները հանդիպեցին Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունի հետ:
Արտակ Զաքարյանը բարձր գնահատեց Թիան Չանչունի ջանքերը` խորացնելու եւ ամրապնդելու հայ-չինական հարաբերությունները, ամենատարբեր ոլորտներում արդյունավետ համագործակցությունը: Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերություններին՝ Արտակ Զաքարյանը նշեց, որ կա չօգտագործված մեծ ներուժ միջխորհրդարանական հարաբերությունները զարգացնելու ուղղությամբ: Կողմերը կարեւորեցին նաեւ երկու երկրների տարբեր քաղաքների միջեւ համագործակցության զարգացման եւ խորացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում հայ խորհրդարանականները ներկայացրին Չինաստան կատարած այցի տպավորությունները: Արտակ Զաքարյանը համոզմունք հայտնեց, որ փոխադարձ այցերը նոր ազդակ են հաղորդում երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը:
Զրուցակիցները պատրաստակամություն հայտնեցին աջակցելու երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանը, քննարկեցին համագործակցությանը վերաբերող այլ հարցեր եւս:

On May 6 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan and the members of the Committee met with Tian Changchun, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the People’s Republic of China to the Republic of Armenia.
Artak Zakaryan highly assessed Tian Changchun’s efforts of deepening and strengthening the Armenian-Chinese relations and the effective cooperation in the most different spheres. Touching upon the bilateral relations, Artak Zakaryan has noted that there is no unused big potential in developing the inter-parliamentary relations. The sides also highlighted the necessity of the development and deepening of cooperation between different cities of the two countries.
In the course of the meeting the Armenian parliamentarians presented the impressions from the visit to China. Artak Zakaryan has expressed conviction that the mutual visits give new impetus to the development of bilateral relations.
The interlocutors expressed readiness for supporting the bilateral relations and also discussed other issues concerning the cooperation.