Մարտի 21-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում   էր Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ   նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ մարտի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելո մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 5 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 91 հարց, միջազգային 18 պայմանագիր: Հինգերորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ մարտի 24-27-ի  ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն մարտի 24-ի ԱԺ նիստում:

21 марта состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Заместитель Председателя НС Э.Шармазанов.
Oбсуждались проекты решений повесток дня пятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 24-27 марта. В проект повестки дня пятой сессии НС вошли 5 вопросов. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены  91 вопрос, 18 международных договоров. Проекты повесток дня пятой сессии НС и четырехдневных  заседаний 24-27 марта будут утверждены на заседании парламента 24 марта.