ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպել է ՀՀ ԶՈւ սպայակազմի հրամանատարաշտաբային դասընթացների մասնակիցների հետ
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտում հանդիպել եւ ուսումնական պարապմունք է անցկացրել ՀՀ զինված ուժերի սպայակազմի հրամանատարաշտաբային դասընթացների մասնակիցների հետ, որի շրջանակներում ներկայացվել է դասախոսություն «Պաշտպանության ոլորտի սահմանադրաիրավական հիմունքները» թեմայով:
Այնուհետեւ Կորյուն Նահապետյանը պատասխանել է հրամանատարաշտաբային դասընթացների մասնակիցների հարցերին:
Հանձնաժողովի նախագահը ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մարտին Կարապետյանի հետ քննարկել է ռազմական կրթության եւ ռազմական ուսումնական հաստատությունների բարեփոխումներին, հրամանատարաշտաբային դասընթացների արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող խնդիրներ:

Председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам встретился с слушателями командно-штабных курсов офицерского состава МО РА
22 февраля председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян в Военном институте им. В.Саркисяна МО РА встретился и провел учебное занятие с слушателями командно-штабных курсов офицерского состава МО РА, в рамках которого прочел лекцию на тему  “Конституционно-правовые основы сферы обороны”.
Затем К.Нагапетян ответил на вопросы слушателей командно-штабных курсов.
Председатель комиссии обсудил с начальником Военного института им. В.Саркисяна МО РА генерал-лейтенантом М.Карапетяном задачи военного образования и реформ военных учебных заведений, повышения эффективности командно-штабных курсов.