Փետրվարի 21-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելո մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 9 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 100 հարց, միջազգային 21 պայմանագիր: Հինգերորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 24-27-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն փետրվարի 24-ի ԱԺ նիստում:
Ստորագրվեց փոխըմբռնման հուշագիր
Փետրվարի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Քարեն Հիլիարդը ստորագրեցին փոխըմբռնման հուշագիր: Ստորագրման արարողությանը ներկա էին ԱԺ փոխնախագահները, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի, ԱՄՆ ՄԶԳ «Աջակցություն ՀՀ Ազգային ժող...
Հանդիպում ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում
Փետրվարի 21-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության, ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովները հանդիպում էին կազմակերպել «Անհետ կորած եւ զոհված ազատամարտիկների հարազատների խորհուրդ» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ: Նշենք, որ փետրվարի 18-ին Աժ նախագահը ընդունել էր «...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Լատվիայի դեսպանին
Փետրվարի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Լատվիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էլիտա Գավելեին: Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին` ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն հայտնեց, որ նրա դեսպանական առաքելության ընթացքում երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները էլ ավելի կխորանան, ...
Փետրվարի 21-ին նիստեր էին գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Էլինար Վարդանյանի նախագահությամբ քննարկեց ԱԺ պատգամավոր Արտակ Դավթյանի հեղինակած «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացու...

On February 21 the RA NA working consultation presided over by the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan was held.
The draft decisions on amending the agenda of the fifth session of the National Assembly of the fifth convocation and on the agenda of February 24-27 four-day sittings of the National Assembly were debated. 9 items were included in the draft decision on amending the NA fifth session. 100 items and 21 international treaties were included in the draft decision of the agenda of the upcoming NA four-day sittings. The draft decisions on amending the agenda of the NA fifth session of the fifth convocation and on the agenda of February 24-27 four-day sittings of the National Assembly will be approved at February 21 NA sitting.
21.02.2014
Memorandum of Understanding is Signed
On February 21 the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan and the Mission Director of the United States Agency for International Development (USAID) Armenia Office Karen Hilliard signed a Memorandum of Understanding. The NA Vice Presidents, deputies, representatives of the NA Staff, the USA...
Meeting in the NA Standing Committees
On February 21 the NA Standing Committees on Social Affairs and on Defense, National Security and Internal Affairs organized a meeting with the members of the NGO ''Council of the Deceased and Missing Freedom Fighters' Relatives.'' Let us note that on February 18 the NA President met with the m...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Ambassador of Latvia to Armenia
On February 21 the RA NA President Hovik Abrahamyan received Elita Gavele, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Latvia to Armenia.Congratulating the newly appointed Ambassador, the NA President Hovik Abrahamyan expressed confidence that during his diplomatic tenure the relations between t...
On February 21 the NA Standing committees convened sittings.The NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Elinar Vardanyan debated the draft laws “On Amending the RA Law on NGOs” authored by the NA deputy Artak Davtyan.The Government approved the draft law, ...