Փետրվարի 21-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելո մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 9 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 100 հարց, միջազգային 21 պայմանագիր: Հինգերորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 24-27-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն փետրվարի 24-ի ԱԺ նիստում:
Ստորագրվեց փոխըմբռնման հուշագիր
Փետրվարի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Քարեն Հիլիարդը ստորագրեցին փոխըմբռնման հուշագիր: Ստորագրման արարողությանը ներկա էին ԱԺ փոխնախագահները, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի, ԱՄՆ ՄԶԳ «Աջակցություն ՀՀ Ազգային ժող...
Հանդիպում ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում
Փետրվարի 21-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության, ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովները հանդիպում էին կազմակերպել «Անհետ կորած եւ զոհված ազատամարտիկների հարազատների խորհուրդ» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ: Նշենք, որ փետրվարի 18-ին Աժ նախագահը ընդունել էր «...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Լատվիայի դեսպանին
Փետրվարի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Լատվիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էլիտա Գավելեին: Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին` ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն հայտնեց, որ նրա դեսպանական առաքելության ընթացքում երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները էլ ավելի կխորանան, ...
Փետրվարի 21-ին նիստեր էին գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Էլինար Վարդանյանի նախագահությամբ քննարկեց ԱԺ պատգամավոր Արտակ Դավթյանի հեղինակած «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացու...

21 февраля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА О.Абраамян.
Oбсуждались проекты решений повесток дня пятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 24-27 февраля. В проект повестки дня пятой сессии НС вошли 9 вопросов. В проект повестки дня четырехдневных заседаний НС включены  100 вопросов, 21 международный договор.
Проекты повесток дня пятой сессии НС и четырехдневных  заседаний 24-27 февраля будут утверждены на заседании парламента 24 февраля.
21 февраля Председатель НС О.Абраамян и директор Армянского офиса USAID Карен Хильярд подписали Меморандум о взаимопонимании. На церемонии подписания присутствовали вице-спикеры НС, депутаты, представители Аппарата НС, программы USAID “Содействие Национальному Собранию РА”, гости. ...
Встреча в постоянных комиссиях НС
21 февраля постояннные комиссии НС по социальным вопросам и по обороне, национальной безопасности и внутренним делам организовали встречу с членами общественной организации (ОО) “Совет родных погибших и пропавших без вести азатамартиков (бойцов-освободителей)”. Отметим, что 18 февраля их принял Пред...
Председатель НС О.Абраамян принял посла Латвии в Армении
21 февраля Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Латвии в РА Элиту Гавеле. Поздравив новоназначенного посла, Председатель НС О.Абраамян выразил уверенность, что в ходе ее дипломатической миссии отношения между двумя странами еще более окрепнут, расширится межпарламентс...
21 февраля  провели свои заседания постоянные комиссии НС – по защите прав человека и общественным вопросам, по государственно-правовым вопросам, по внешним сношениям – под  председательством соответственно Э.Варданян, Д.Арутюняна, А.Закаряна.По повесткам дня – о внесении поправок в законы...