ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց պաշտպանական դիրքեր
Դեկտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Վայոց ձորի մարզի ՀՀ մարտական հենակետեր եւ պաշտպանական դիրքեր: Աժ  նախագահին  ուղեկցում էին  ԱԺ  պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը,  Վայոց Ձորի մարզպետ Էդվարդ Ղազարյանը, բարձրաստիճան զինվորականներ:
Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց սպայական եւ զինվորական անձնակազմի հետ, ծանոթացավ մարտական հենակետերում հերթապահության կազմակերպմանը, ծառայության եւ կենցաղային պայմաններին: Զինծառայողների հետ ծավալվեց անկաշկանդ զրույց :ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց սպաներին ու զինվորներին ծառայության համար, շնորհավորեց ու բարեմաղթանքի խոսքեր հղեց Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ եւ նվերներ հանձնեց:
Ազգային ժողովի նախագահը այցելեց  նաեւ Խաչիկ գյուղ, զրուցեց գյուղացիների հետ, շնորհավորեց նրանց Ամանորի եւ Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ: Խաչիկ գյուղի բոլոր երեխաները նվերներ ստացան ԱԺ նախագահի կողմից:

Председатель НС О.Абраамян посетил оборонительные позиции
30 декабря Председатель НС О.Абраамян посетил боевые опорные пункты и оборонительные позиции  области Вайоц Дзор РА. Спикера парламента сопровождали председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян, губернатор области Э.Казарян, высокопоставленные военные.
О.Абраамян встретился с офицерским и рядовым составом, ознакомился с организацией боевого дежурства, с условиями службы и быта на опорных пунктах. В живой и непринужденной беседе с военнослужащими Председатель НС поблагодарил офицеров и рядовых за службу, поздравил их с предстоящими новогодними праздниками, вручил подарки.
Спикер НС посетил также село Хачик, побеседовал с крестьянами, поздравил их с Новым годом и Св.Рождеством, вручил подарки детям.