Հանդիպում Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամների հետ
Սեպտեմբերի 17-ին Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը, անդամներ Կարինե Պողոսյանը, Շիրակ Թորոսյանը, Միքայել Մելքումյանը եւ Թեւան Պողոսյանը հանդիպեցին Բեռլինի Հումբոլդտի համալսարանի գիտնականների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-գերմանական կրթական եւ մշակութային կապերի զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամները պատրաստակամություն հայտնեցին աջակցելու կրթական այն ծրագրերի իրականացմանը, որոնք միտված կլինեն հայ-գերմանական կապերի առավել զարգացմանը եւ խորացմանը: Կարեւորվեց հայաստանցի ուսանողներին եւ երիտասարդներին իրենց փորձառությունը Գերմանիայի Բունդեսթագում անցկացնելու հնարավորություն ընձեռող ծրագիրը: Նշվեց, որ առաջիկայում գերմանացի ուսանողները եւս հնարավորություն կունենան այդ ծրագրի շրջանակներում այցելել Հայաստանի խորհրդարան: Բարեկամական խմբի անդամներն անդրադարձան Հայաստանում Գերմանական համալսարանի բացման կարեւորությանը:
Գերմանացի գիտնականները տեղեկացրին, որ Հումբոլդտի համալսարանը Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի հետ քրեական իրավունքի ասպարեզում իրականացնում է գիտակրթական ծրագիր եւ նպատակ ունի այլ կրթական հաստատությունների հետ եւս ծրագրեր սկսելու: Նրանք կարեւորեցին երկու երկրների կրթական հաստատությունների միջեւ համագործակցության խորացումը, նոր ծրագրերի իրականացումը:

On September 17 the Head of Armenia-Germany Friendship Group Artak Davtyan, members Karine Poghosyan, Shirak Torosyan, Mikayel Melkumyan and Tevan Poghosyan met with the scientists of Berlin Humboldt University.
In the course of the meeting a number of issues relating to the development of the Armenian-German educational and cultural ties were discussed.
The members of Armenia-Germany Friendship Group expressed readiness to support the implementation of the educational programmes, which are aimed at more developing and deepening of the Armenian-German relations. The programme of giving an opportunity to the students and young people from Armenia to have experience in German Bundestag was highlighted. It was noted that in future the German students will also have an opportunity to visit the Armenian Parliament within the framework of that programme. The members of Armenia-Germany Friendship Group touched upon the importance of opening of German University in Armenia.
The German scientists informed those present that the Humboldt University together with the Armenian-Russian (Slavonic) University implements a scientific-educational programme in the sphere of criminal law and has a goal to begin programmes with other educational institutions. They highlighted the deepening of cooperation between the educational institutions of the two countries and the implementation of new programmes.