Հունիսի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ ալ-Քաբանդիին:
Դեսպանը խորհրդարանի նախագահին փոխանցեց Քուվեյթի Ազգային ժողովի նախագահ Ալի Ֆահադ ալ-Ռաշիդի պաշտոնական այցով Քուվեյթ այցելելու հրավերը:
Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն հայտնեց հրավերի համար եւ հավաստեց, որ 2013 թ. ընթացքում կծրագրի պաշտոնական այցով լինելու Քուվեյթում: Նա վստահություն հայտնեց, որ այցը արդյունավետ կլինի եւ կնպաստի երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը: Պարոն Աբրահամյանը դեսպանի միջոցով իր շնորհակալությունը ու բարեմաղթանքները փոխանցեց Քուվեյթի խորհրդարանի նախագահին: Նրա համոզմամբ` Ալի Ֆահադ ալ-Ռաշիդի պաշտոնական այցը Հայաստան մեծապես նպաստեց երկկողմ համագործակցության խորացմանը եւ գործակցության նոր եզրեր նախանշելու հնարավորություն ընձեռեց: Նշելով, որ Քուվեյթը հանդիսանում է կապիտալի արտահանման ու ներդրումային լուրջ քաղաքականություն ծավալող երկիր` Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ Քուվեյթի խորհրդարանի նախագահի այցի ընթացքում քննարկվել են նաեւ այս բնագավառում համագործակցություն ծավալելու հեռանկարները:
Դեսպան Բասսամ Մուհամմադ ալ-Քաբանդին նշեց, որ Քուվեյթի խորհրդարանի նախագահի պաշտոնական այցը Հայաստան նպաստել է երկու երկրների հարաբերությունների խորացմանը եւ դրական մեծ արձագանք է ստացել իր երկրում: Նա համոզմունք հայտնեց, որ Հովիկ Աբրահամյանի այցը եւս մեկ կարեւոր քայլ կլինի հայ-քուվեյթյան քաղաքական եւ տնտեսական հարաբերությունները զարգացնելու գործում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները կարեւորեցին տարբեր ոլորտներում հայ-քուվեյթյան հարաբերությունների հետագա զարգացումը, միջխորհրդարանական կապերի խորացումը, քննարկեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր եւս:

14 июня Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Кувейта в РА Бассама Мухаммада аль-Кабанди.
Посол передал спикеру парламента приглашение Председателя Национального Собрания Кувейта  Али Фахда аль-Рашида посетить с официальным визитом Кувейт.
Председатель НС О.Абраамян поблагодарил за приглашение и заверил, что в 2013 г. запланирует официальный визит в Кувейт. Он выразил уверенность, что визит будет эффективным и посодействует дальнейшему развитию отношений между двумя странами. По Абраамяну, официальный визит Али Фахда аль-Рашида в Армению существенно способствовал углублению двустороннего сотрудничества и дал возможность очертить новые грани   сотрудничества. Отметив, что Кувейт является страной, проводящей серьезную политику в сфере экспорта капитала и инвестиций, О.Абраамян напомнил, что в ходе визита спикера кувейтского парламента обсуждены также перспективы налаживания сотрудничества и в этой области.
Посол Бассам Мухаммад аль-Кабанди в свою очередь отметил, что официальный визит Председателя НС Кувейта в Армению способствовал углублению отношений двух стран и имел большой резонанс в его стране. Он выразил уверенность, что визит О.Абраамяна станет еще одним важным шагом в развитии армяно-кувейтских политических и экономических отношений.
В ходе встречи собеседники подчеркнули важность дальнейшего развития армяно-кувейтских отношений в различных сферах, углубления межпарламентских связей, обсудили также другие вопросы, представляющие двусторонний интерес.