ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 20-ի նիստում Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ քննարկեց երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Զբոսաշրջության եւ զբոսաշրջային գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» եւ «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը:
Հիմնական զեկուցողը՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արա Պետրոսյանը, տեղեկացրեց, որ մինչեւ երկրորդ ընթերցում ՀՀ կառավարությունն ընդամենը հստակեցումներ է կատարել զբոսաշրջային գործունեություն իրականացնող կազմակերպությունների պարտավորություններին վերաբերող հոդվածում:
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց քննարկված օրինագծերի փաթեթին:
ՀՀ կառավարության առաջարկով՝ հանձնաժողովը հետաձգեց «Տրանսֆերային գնագոյացման մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի ՝ Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ նույն օրը հրավիրված նիստի օրակարգում ընդգրկված էր «Պատմության եւ մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության եւ օգտագործման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Տեղական հանրաքվեի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը, որի քննարկումը, հանձնաժողովի որոշմամբ, հետաձգվեց մինչեւ մեկ տարի ժամկետով:

At February 20 sitting the NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Vardan Ayvazyan debated the package of bills “On Amending the RA Law on Tourism and Tourism Activity” and “On Amending the RA Law on State Duty” presented in the second reading.
The key reporter, the RA Deputy Minister of Economy Ara Petrosyan said that up to the second reading the RA Government had made specifications in the article concerning the obligations of the organizations fulfilling tourism activity.
The Committee endorsed the debated package of bills.
By the proposal of the RA Government the Committee postponed the debate of the draft law “On Transfer Pricing.”
At the sitting of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport convened on the same day, moderated by Artak Davtyan the package of bills “On Amending the RA Law “On Preservation and Use of the Immovable Monuments of History and Culture and Historical Environment” and “On Amending the RA Law on Local Referendum” was included in the agenda, and its debate was postponed up to one year by the Committee’s decision.