ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Բրյուսել
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Եվրախորհրդարանի նախագահ Մարտին Շուլցի պաշտոնական հրավերով հունվարի 8-ին կմեկնի Բրյուսել:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Խաչիկ Հարությունյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը եւ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Զոհրաբ Մնացականյանը:
Հունվարի 9-ին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը կհանդիպի Եվրոպական հարեւանության եւ ընդլայնման քաղաքականության հարցերով ԵՄ հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի, Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ տիկին Սաբին դե Բեթյունի եւ Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ պարոն Անդրե Ֆլաոյի, ԵԽ ԵԺԿ խմբակցության ղեկավար Ժոզեֆ Դոլի հետ, ինչպես նաեւ կմասնակցի Եվրախորհրդարանի ԵՄ-ՀՀ բարեկամության խմբի ստեղծման արարողությանը:
Հունվարի 10-ին ԱԺ նախագահը կհանդիպի Եվրախորհրդարանի նախագահ Մարտին Շուլցի եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Հերման վան Ռոմպուի հետ, կայցելի հայկական եկեղեցի եւ ծաղկեպսակ կդնի Հայոց եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

NA President Hovik Abrahamyan is To Leave for Brussels on an Official Visit
The NA President Hovik Abrahamyan will leave for Brussels at the official invitation of the President of the European Parliament Martin Schulz on January 8.
The Head of the RPA faction Galust Sahakyan, the Head of the ARF faction Armen Rustamyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan, the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan, the Chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Davit Harutyunyan, the NA deputies Samvel Farmanyan, Vahe Enfiajyan, Khachik Harutyunyan, the NA Chief of Staff Gurgen Dumanyan and the RA Deputy Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan are in the delegation.
On January 9 the NA President Hovik Abrahamyan will meet with the EU Commissioner for Enlargement and European Neighbourhood Policy Štefan Füle, the President of the Senate of the Kingdom of Belgium Sabine de Bethune and the President of the Belgian Chamber of Representatives André Flahaut, the Head of the EP EPP faction Joseph Daul, he will also take part in the creation ceremony of the EU-RA Friendship Group of the European Parliament.
On January 10 the NA President will meet with the President of the European Parliament Martin Schulz and the President of the European Council Herman Van Rompuy, will visit an Armenian church and lay a wreath at the monument of the Armenian Genocide victims.