ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Բրյուսել
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Եվրախորհրդարանի նախագահ Մարտին Շուլցի պաշտոնական հրավերով հունվարի 8-ին կմեկնի Բրյուսել:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Խաչիկ Հարությունյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը եւ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Զոհրաբ Մնացականյանը:
Հունվարի 9-ին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը կհանդիպի Եվրոպական հարեւանության եւ ընդլայնման քաղաքականության հարցերով ԵՄ հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի, Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ տիկին Սաբին դե Բեթյունի եւ Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ պարոն Անդրե Ֆլաոյի, ԵԽ ԵԺԿ խմբակցության ղեկավար Ժոզեֆ Դոլի հետ, ինչպես նաեւ կմասնակցի Եվրախորհրդարանի ԵՄ-ՀՀ բարեկամության խմբի ստեղծման արարողությանը:
Հունվարի 10-ին ԱԺ նախագահը կհանդիպի Եվրախորհրդարանի նախագահ Մարտին Շուլցի եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Հերման վան Ռոմպուի հետ, կայցելի հայկական եկեղեցի եւ ծաղկեպսակ կդնի Հայոց եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

Председатель НС О.Абраамян отбывает с официальным визитом в Брюссель
8 января Председатель НС РА О.Абраамян отбывает в Брюссель по официальному приглашению Председателя Европарламента Мартина Шульца.
В составе делегации руководитель фракции РПА Г.Саакян, руководитель фракции АРФД А.Рустамян, председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян, председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян, председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Д.Арутюнян, депутаты НС С.Фарманян, В.Энфиаджян, Х.Арутюнян, руководитель Аппарата НС Г.Думанян и заместитель министра иностранных дел РА З.Мнацаканян.
9 января О.Абраамян встретится с Комиссаром ЕС по политике Европейского соседства и расширения Штефаном Фюле, Председателем Сената Королевства Бельгии г-жой Сабин де Бетюн и Председателем Палаты представителей Бельгии Андре Флайо, руководителем фракции ЕНП СЕ Жозе Долом, а также примет участие в церемонии создания группы дружбы ЕС – РА.
10 января Председатель НС РА встретится с  Председателем Европарламента Мартином Шульцем и Председателем Европейского Совета   Херманном ван Ромпеем, посетит армянскую церковь и возложит венок к памятнику жертвам Геноцида армян.