ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ՌԱԿ ներկայացուցիչներին
Դեկտեմբերի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռամկավար ազատական կուսակցության ներկայացուցիչներին՝ ատենապետ Հակոբ Ավետիքյանի գլխավորությամբ:
ՌԱԿ ատենապետը ԱԺ նախագահին ներկայացրեց կուսակցության առաջիկա ծրագրերը Հայաստանում եւ Սփյուռքում: Պարոն Ավետիքյանը նշեց, որ ՌԱԿ հանրապետական վարչության ընդլայնված նիստում որոշում է կայացվել առաջիկա նախագահական ընտրություններում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը պաշտպանելու եւ ընտրությունների ընթացքում նրան սատարելու մասին: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀԿ թեկնածուին պաշտպանելու համար: Հովիկ Աբրահամյանի գնահատմամբ՝ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ իրականացվող ներքին եւ արտաքին քաղաքականությունը նպատակաուղղված է երկրի կայուն եւ աստիճանական զարգացմանը եւ հասարակության մեծամասնությունը ավելի ու ավելի լավ է հասկանում դա: ԱԺ նախագահի համոզմամբ՝ հասարակական այդ ընկալման լավագույն արտահայտությունն են լինելու առաջիկա նախագահական ընտրությունների արդյունքները: Երկուստեք կարեւորվեց արդար եւ թափանցիկ ընտրությունների անցկացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ներքաղաքական, ՌԱԿ-ԱԺ համագործակցությանը վերաբերող եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Председатель НС принял представителей РАК
25 декабря Председатель НС О.Абраамян принял представителей партии Рамкавар Азатакан (РАК) во главе с ее председателем А.Аветикяном.
На встрече лидер РАК представил спикеру парламента предстоящие планы партии в Армении и Спюрке (Диаспоре). Г-н Аветикян отметил, что на расширенном заседании республиканского правления РАК решено поддержать кандидатуру Президента РА С.Саргсяна на предстоящих президентских выборах. Председатель НС поблагодарил за выражение содействия и подчеркнул, что, в его оценке, осуществляемая под руководством С.Саргсяна внутренняя и внешняя политика страны направлена на стабильное и динамичное развитие РА и подавляющая часть общества все более осознает этот факт. Председатель НС убежден, что итоги предстоящих президентских выборов станут наилучшим выражением подобного общественного восприятия. Взаимно подчеркнута важность проведения справедливых и прозрачных выборов.
В ходе встречи обсуждались также вопросы, касающиеся внутриполитической жизни, сотрудничества   РАК – НС и др.