ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ՌԱԿ ներկայացուցիչներին
Դեկտեմբերի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռամկավար ազատական կուսակցության ներկայացուցիչներին՝ ատենապետ Հակոբ Ավետիքյանի գլխավորությամբ:
ՌԱԿ ատենապետը ԱԺ նախագահին ներկայացրեց կուսակցության առաջիկա ծրագրերը Հայաստանում եւ Սփյուռքում: Պարոն Ավետիքյանը նշեց, որ ՌԱԿ հանրապետական վարչության ընդլայնված նիստում որոշում է կայացվել առաջիկա նախագահական ընտրություններում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը պաշտպանելու եւ ընտրությունների ընթացքում նրան սատարելու մասին: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀԿ թեկնածուին պաշտպանելու համար: Հովիկ Աբրահամյանի գնահատմամբ՝ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ իրականացվող ներքին եւ արտաքին քաղաքականությունը նպատակաուղղված է երկրի կայուն եւ աստիճանական զարգացմանը եւ հասարակության մեծամասնությունը ավելի ու ավելի լավ է հասկանում դա: ԱԺ նախագահի համոզմամբ՝ հասարակական այդ ընկալման լավագույն արտահայտությունն են լինելու առաջիկա նախագահական ընտրությունների արդյունքները: Երկուստեք կարեւորվեց արդար եւ թափանցիկ ընտրությունների անցկացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ներքաղաքական, ՌԱԿ-ԱԺ համագործակցությանը վերաբերող եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

RA NA President Receives the Representatives of the Liberal Party Ramgavar
On December 25 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the representatives of the Liberal Party Ramgavar (LPR) headed by the Chairman Hakob Avetikyan.
The LPR Chairman presented the upcoming programmes of the party to the NA President in Armenia and Diaspora. Mr Avetikyan noted that at the extended sitting of the LPR Republican Department a decision was made to defend the candidacy of the RA President Serzh Sargsyan in the upcoming presidential elections and support him in the elections. The NA President thanked him for defending the candidacy of the Republican Party of Armenia (RPA). To Hovik Abrahamyan’s assessment, the home and foreign policy led the RA President Serzh Sargsyan is aimed at stable and gradual development of the country, and the majority of the society understands it more and more. To the NA President’s conviction, the outcomes of the upcoming presidential elections will serve the best expression of that perception of the society. Both sides highlighted the conduct of fair and transparent elections.
In the course of the meeting issues pertaining to the inner-political, the LPR-NA cooperation and of bilateral interest were discussed.