ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը մայիսի 15-18-ը Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստին, ինչպես նաեւ ՄԽՎ Խորհրդի, երեք մշտական հանձնաժողովների նիստերին:
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում է ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը, կազմում են պատգամավորներ Արտակ Դավթյանը եւ Հրայր Կարապետյանը:
ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը կմասնակցի նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ի Խորհրդի եւ լիագումար նիստերին, ինչպես նաեւ Եվրասիական տնտեսական ընկերակցության Միջխորհրդարանական վեհաժողովի ու Նեւայի միջազգային բնապահպանական կոնգրեսի լիագումար նիստերին

On May 15-18 the RA National Assembly delegation will take part in Saint Petersburg at the plenary session of the CIS Inter-Parliamentary Assembly, as well as in the sessions of the IPA Council and three standing commissions.
The Head of the Armenian Delegation is the NA Deputy Speaker Samvel Balasanyan, deputies Artak Davtyan and Hrayr Karapetyan are in the delegation.
The RA Parliamentary Delegation will also take part in the CSTO PA Council and plenary sessions, as well as at the plenary sessions of the Inter-Parliamentary Assembly of the Eurasian Economic Association and Neva International Ecological Congress.