ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը մասնակցում է «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի լիագումար նիստին
ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունն ապրիլի 1-ին մեկնել է Բաքու` մասնակցելու «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի երկրորդ լիագումար նիստին: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Վահան Հովհաննիսյանը (պատվիրակության ղեկավար), Արտակ Զաքարյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Լիլիթ Գալստյանը, Խաչիկ Պետրոսյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը, Հովհաննես Սահակյանը, Արամ Սաֆարյանը, Մանվել Բադեյանը, պատասխանատու քարտուղար Կարինե Շիմշիրյանը: Վեհաժողովի նիստերը տեղի կունենան ապրիլի 1-4-ը:
Մինչ Բաքու մեկնելը «Եվրանեսթ» ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներ, ԵԺԿ-ին անդամակցող ՀՀ խորհրդարանական կուսակցությունների ներկայացուցիչներ Արտակ Զաքարյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը եւ Հովհաննես Սահակյանը Թբիլիսիում, մարտի 30-31-ին հանդիպել են Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում նախապատրաստական քննարկումներ են անցկացվել Բաքվում կայանալիք «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի լիագումար նիստի աշխատանքների վերաբերյալ:

1 апреля парламентская делегация РА отбыла в Баку – для участия  во втором  пленарном заседании ПА “Евронест”. В составе делегации – депутаты НС В.Ованнисян (глава делегации), А.Закарян, Н.Зограбян, Л.Галстян, Х.Петросян, С.Сафарян, О.Саакян, А.Сафарян, М.Бадеян. Заседания Ассамблеи пройдут 1-4 апреля.
До отъезда в Баку члены делегации НС РА в ПА “Евронест”, представители парламентских партий РА в Европейской народной партии (ЕНП) А.Закарян, С.Сафарян и О.Саакян 30-31 марта встретились в Тбилиси с представителями  ЕНП. В ходе встречи прошли подготовительные обсуждения по работе предстоящего в Баку пленарного заседания ПА “Евронест”.