ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը մասնակցում է «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի լիագումար նիստին
ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունն ապրիլի 1-ին մեկնել է Բաքու` մասնակցելու «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի երկրորդ լիագումար նիստին: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Վահան Հովհաննիսյանը (պատվիրակության ղեկավար), Արտակ Զաքարյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Լիլիթ Գալստյանը, Խաչիկ Պետրոսյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը, Հովհաննես Սահակյանը, Արամ Սաֆարյանը, Մանվել Բադեյանը, պատասխանատու քարտուղար Կարինե Շիմշիրյանը: Վեհաժողովի նիստերը տեղի կունենան ապրիլի 1-4-ը:
Մինչ Բաքու մեկնելը «Եվրանեսթ» ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներ, ԵԺԿ-ին անդամակցող ՀՀ խորհրդարանական կուսակցությունների ներկայացուցիչներ Արտակ Զաքարյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը եւ Հովհաննես Սահակյանը Թբիլիսիում, մարտի 30-31-ին հանդիպել են Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում նախապատրաստական քննարկումներ են անցկացվել Բաքվում կայանալիք «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի լիագումար նիստի աշխատանքների վերաբերյալ:

On April 1 the RA parliamentary delegation left for Baku to take part in the second plenary meeting of the Euronest Parliamentary Assembly. NA deputies Vahan Hovhannisyan (Head of the Delegation), Artak Zakaryan, Naira Zohrabyan, Lilit Galstyan, Khachik Petrosyan, Styopa Safaryan, Hovhannes Sahakyan, Aram Safaryan, Manvel Badeyan, responsible secretary Karine Shimshiryan are in the delegation. The meetings of the Assembly will be held on April 1-4.
Before leaving for Baku the members of the RA NA delegation to the Euronest PA, representatives of the RA parliamentary parties joining the EPP Artak Zakaryan, Styopa Safaryan and Hovhannes Sahakyan in Tbilisi met the representatives of the European People’s Party on March 30-31. During the meeting preparatory discussions have been conducted on the works of the plenary meeting of the Euronest PA to be held in Baku.