ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մարտի 15-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Կորեայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վի Սուն Լակին: Վերջինիս շնորհավորելով նոր պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` պարոն Նիկոյանն անդրադարձավ  հայ-կորեական արդեն ձեւավորված սերտ հարաբերություններին, կարեւորեց երկկողմ կապերի հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը: ԱԺ նախագահը հատկապես առանձնացրեց միջխորհրդարանական առկա համագործակցությունն ու դրա խորացման անհրաժեշտությունը: Նրա խոսքով` խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունները զգալի ներդրում կարող են ունենալ երկու երկրների ու ժողովուրդների փոխճանաչելիության մակարդակի բարձրացման, համագործակցության նոր ոլորտների բացահայտման գործում:
Խորհրդարանի ղեկավարը նշեց, որ հայկական կողմը բարձր է գնահատում Կորեայի Հանրապետության կառավարության կողմից իրականացվող օգնության ծրագրերը: Մասնավորապես, երկկողմ համագործակցության արդյունքում   ամբողջովին վերազինվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճը եւ այժմ այն համապատասխանում  է միջազգային ամենաբարձր չափանիշներին:
Պարոն Նիկոյանը կարեւոր համարեց երկու երկրների միջեւ փոխայցերի ակտիվացումը, փորձի փոխանակումը, համագործակցությունը տարբեր` առեւտրատնտեսական, գիտատեխնիկական, կրթության, մշակույթի եւ այլ ուղղություններով, ինչը հայ-կորեական հարաբերությունները զարգացնելու եւ ամրապնդելու կարեւոր խթան կհանդիսանա:
ՀՀ-ում Կորեայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, նշեց, որ իր ջանքերն ուղղելու է երկու երկրների, մասնավորապես` խորհրդարանների  միջեւ կապերի ու համագործակցության խորացմանը:

15 марта Председатель НС РА С.Никоян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Корея в РА Ви Сун Лака. Поздравив последнего в связи с назначением, г-н Никоян обратился к уже существующим тесным армяно-корейским отношениям, подчеркнул важность дальнейшего расширения и развития двусторонних связей. Спикер НС, в частности, особо выделил межпарламентское сотрудничество и необходимость его углубления.
Глава парламента отметил, что армянская сторона высоко ценит программы помощи правительства Республики Корея. В частности, в итоге двустороннего сотрудничества полностью реконструирован зал заседаний НС РА, ныне соответствующий всем международным меркам.
Г-н Никоян подчеркнул важность активизации взаимных визитов, обмена опытом, сотрудничества в различных направлениях – торгово-экономической, научно-технической,   образовательной, культурной и др., что поощрит дальнейшее развитие и укрепление армяно-корейских отношений.
Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Корея в РА, поблагодарив за прием, отметил, что приложит все усилия для углубления связей и сотрудничества двух стран и, в частности, парламентов.