ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը կմեկնի Լիտվա
Մարտի 5-ին ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը` ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ, կմեկնի Լիտվա: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը եւ Արա Նռանյանը` ՀՅԴ  խմբակցությունից:
Հայկական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Լիտվայի Սեյմի նախագահ Իրենա Դյագուտյենեի, Լիտվա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների եւ Լիտվայի Սեյմի նախագահի տեղակալ Էրիկաս Տամաշաուսկասի հետ:
Այցի շրջանակներում ծրագրված է խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումը Լիտվայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Էվալդաս Իգնատյավիչյուսի հետ, ինչպես նաեւ մամլո ասուլիս Լիտվայի Սեյմում:

Парламентская делегация НС отправится в Литву
5 марта парламентская делегация РА во главе с заместителем Председателя НС Э.Шармазановым отправится в Литву. В составе делегации секретарь фракции РПА Г.Меликян и А.Нранян – от фракции АРФД.
Армянская делегация встретится с Председателем Сейма Литвы Иреной Дягутене, членами   депутатской группы дружбы Литва – Армения   и заместителем Председателя Сейма Литвы Эрикасом Тамашаускасом.
В рамках визита намечены встреча парламентской делегации с заместителем министра иностранных дел Литвы Эвальдасом Игнатавичюсом, а также пресс-конференция в Сейме Литвы.