ՀՀ ԱԺ նախագահը ընդունեց ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանին
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Գերմանիայի  արտակարգ եւ լիազոր դեսպան  Հանս Յոհեն Շմիդթին:
Ողջունելով դեսպանին` ՀՀ  ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց, որ երկու երկրների միջեւ  հարաբերությունները  բոլոր ուղղություններով  կայուն զարգանում են  եւ բարձր գնահատեց առկա քաղաքական, առեւտրատնտեսական եւ մշակութային փոխգործակցությունը, ինչպես նաեւ Գերմանիայի զարգացման գործակալության (GTZ) կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը: Հայ-գերմանական համագործակցությունը կարեւորվեց նաեւ   Հայաստանի եվրաինտեգրման քաղաքականության ընդհանուր համատեքստում: Հովիկ Աբրահամյանը  ուրախությամբ նշեց, որ միջխորհրդարանական հարաբերությունները զարգանում  են եւ կարեւորեց  երկու երկրների խորհրդարանների փոխգործակցության ակտիվացումը  ոչ միայն երկկողմ հարթությունում, այլ նաեւ բազմակողմ, մասնավորապես` Եվրամիության հետ համագործակցության ձեւաչափով: ԱԺ նախագահը գոհունակություն հայտնեց  նաեւ հայ-գերմանական առեւտրատնտեսական արդյունավետ  համագործակցության կապակցությամբ` նշելով, որ  Հայաստանում գործում է գերմանական կապիտալով շուրջ 80 ընկերություն եւ կարեւորեց գերմանական գործարար շրջանակների ներկայացվածության ընդլայնումը Հայաստանում, ինչի համար ստեղծված է բարենպաստ օրենսդրական դաշտ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Գերմանիայի դեսպանը կարեւորեց երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացումը, միջխորհրդարանական համագործակցության ակտիվացումը: Պարոն Շմիդթը նույնպես անհրաժեշտ համարեց տնտեսական գործակցության ընդլայնումը:
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը, որից հետո շարունակվեց  ՀՀ կառավարության ներկայացրած «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» , ՀՀ դատակա...

RA NA President Receives the Ambassador of Germany to Armenia
On November 16 RA NA President Hovik Abrahamyan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Germany to RA Hans-Jochen Shchmidt.
Greeting the Ambassador RA NA President with satisfaction documented that the relations between the two countries in all directions were firmly developed and highly assessed the existing political, trade-economic and cultural cooperation, as well as the programmes being implemented in Armenia by the German Technical Cooperation (GTZ). The Armenian-German cooperation was also emphasized in the general context of Armenia’s Euro-integration policy. Hovik Abrahamyan gladly noted that the inter-parliamentary relations developed and highlighted the activation of cooperation of the parliaments of the two countries not only in the bilateral plane, but also in the multi-lateral format of cooperation, in particular, with the European Union. The NA President also expressed gratitude in connection with the Armenian-German trade-economic effective cooperation, noting that about 80 companies with the German capital functioned in Armenia, and highlighted the expansion of presenting the German business circles in Armenia, for which favourable field was created.
Expressing his gratitude for reception the Ambassador of Germany emphasized the further development of bilateral relations, the activation of inter-parliamentary cooperation. Mr Schmidt considered necessary the expansion of economic cooperation, too.
In the course of the meeting other issues of bilateral interest were discussed too.
On November 16 RA National Assembly continued the work of the four-day sittings and adopted by voting all the bills debated on the previous day, after which the debate of the bills on Making Amendments and Addenda to RA Law on Human Rights Defender, on Making Addendum in RA Judicial Code and on Maki...