Հայաստանյան որոշ ԶԼՄ-ներ չստուգված լուրեր էին տարածել, թե իբր պետական միջոցներից 20 մլն դրամով զրահապատ անվադողեր են ձեռք բերվել Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ծառայողական ավտոմեքենայի համար:
Այդ լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը եւ հիմնված են սուտ տեղեկատվության վրա: Նման ապատեղեկատվությունից խուսափելու եւ հասարակությանը անհարկի թյուրիմացության մեջ չգցելու համար  ավելի ճիշտ կլիներ հիշյալ ԶԼՄ-ները լուրը հրապարակելուց առաջ դիմեին ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչություն, ինչպես սովորաբար անում են,  իրենց ստացած տեղեկատվության հավաստիությունը ճշտելու համար:
11.11.2010
Երեւանում տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 19-րդ նիստը
Նոյեմբերի 11-ին խորհրդարանի Ոսկեզօծ դահլիճում տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 19-րդ նիստը` հայկական կողմից Արամ Սաֆարյանի եւ ռուսական կողմից` Նիկոլայ Ռիժկովի համանախագահությամբ: Հանձնաժողովի համանախագահ, ԱԺ մարդու իրավունքնե...

Some Armenian mass media spread non checked news as shellproof tires have been obtained 20 mln drams worth from the state means for the service car of the Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan.
This news doesn’t correspond with the reality and are based on the false information. To avoid such disinformation and driving the public into unduly confusion it will be right that the mass media will apply to the NA Public Relations and Media Department before releasing the news, as usually they do for specifying the reliability of their received information.
11.11.2010
19th Sitting of the Inter-parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly held in Yerevan
On November 11 the 19th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly was held in the Gilded Hall of the Parliament by the co-chairmanship of Aram Safaryan from the Armenian side and Nikolay Rizhkov from the Russian side. ...